Terörist Mihraç Ural saldırıda yaralandı

Terörist Mihraç Ural saldırıda yaralandı

Türkiye'de düzenlenen terör saldırılarından da sorumlu tutulan PKK'nın Suriye uzantısı içerisindeki lider kadroda yer alan Mihraç Ural'ın, Lazkiye'deki bombalı saldırıda ağır yaralandığı iddia edildi.

2013 yılında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde gerçekleştirilen ve 52 kişinin yaşamını yitirdiği, bomba yüklü 2 araçla düzenlenen saldırının faili olan terörist Mihraç Ural, Suriye'de gerçekleşen bombalı saldırıda ağır yaralandı.

'Acilciler' olarak bilinen örgütün elebaşlarından olan terörist, hastaneye kaldırıldı.

YEREL KAYNAKLAR DOĞRULADI

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Mihraç Ural, bugün Lazkiye kırsalındaki rejim birlikleriyle görüşmelerinin ardından ayrılırken, Meydani bölgesinde önceden döşenen patlayıcı, aracının geçişi sırasında infilak ettirildi.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflara göre, Mihraç Ural'ın ağır yaralı olarak tam donanımlı bir hastaneye kaldırıldığı belirtilirken terör grupları, Ural'ın yaralandığı patlamayı kınayan bir bildiri yayımladı.

MİHRAÇ URAL

Acilciler olarak bilinen ve PKK ile de yakın faaliyetler yürüten terör grubunun ele başlarından Mihraç Ural'ın, daha önce 2 kez öldüğüne ve 3 kez de kendisine yönelik düzenlenen saldırılarda ağır yaralandığı haberleri duyurulmuştu.