Tayland'da Noru Tayfunu alarmı

Tayland'da Noru Tayfunu alarmı

Filipinler'i etkisi altına alan ve 5 kişinin ölümüne neden olan Noru Tayfunu'nun, Güney Doğu Asya'ya doğru ilerlemesi nedeniyle Tayland'da alarm verildi.

Filipinler’in kuzeyini vuran ve Karding olarak da adlandırılan Noru Tayfunu’nun Doğu Asya’ya doğru ilerlemesi nedeniyle Tayland’da alarm verildi.

Önce Vietnam'ı, sonra Tayland'ı etkileyecek

İHA'nın haberine göre; Tayland Metoroloji Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde acil olarak kurduğu Noru Tayfun Takip Merkezi’nden yetkililer yaptıkları basın açıklamasında, Noru’nun 27-28 Eylül tarihlerinde Vietnam’a ve 29’undan itibaren de Tayland’da ulaşması beklendiği ifade edildi.

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #1

3 metrelik dalga uyarısı

Tayfunun 29 Ekim’den itibaren öncelikle Tayland’ın kuzey şehirlerinde ve sonraki günlerde tüm ülkede etkili olmasının beklendiği ifade edilirken, Tayland halkı muhtemel sel ve su baskınlarına karşı uyarıldı. Belirtilen günlerde denizlerdeki dalga seviyelerinin 3 metreye kadar çıkması beklendiği belirtilirken, küçük balıkçı teknelerine denize açılmamaları yönünde uyarı yapıldı.

Noru Tayfun Takip Merkezi, beklenmekte olan tayfun süresince ülkenin çeşitli bölgelerinde yer alan meteoroloji departmanları, kurtarma ekipleri ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışma yürütecek.

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #2

Filipinler'de 5 kişi hayatını kaybetti

Filipinler’in kuzeyini vuran Noru Tayfunu nedeniyle San Miguel bölgesinde sel sularında mahsur kalanları kurtarmaya giden 5 görevlinin bulunduğu botun üzerine duvar yıkıldığı ve çalışanların sel sularına kapılarak hayatlarını kaybettiği ifade edildi. Filipinler’de Noru’nun etkili olduğu bölgelerde toplamda 74 binden fazla kişi güvenli bölgelere tahliye edildi.

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #3

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #4

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #5

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #6

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #7

Tayland da Noru Tayfunu alarmı #8

İlginizi Çekebilir
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
Ayda 32,000TL kazanmanın yolu, bu yatırım!
ADVERTORIAL
CoinPro
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
422 YORUM
Dünya Kupası
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
161 YORUM
Dünya
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
185 YORUM
Magazin