New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama

ABD'de yılbaşı kutlamalarının en popular yeri New York Times Meydanı’nda bu yıl kutlamalar, koronavirüs nedeniyle halka kapalı yapıldı.

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama

ABD'de yılbaşı kutlamalarının en gözde mekanı olan New York Times Meydanı'nda bu yıl yeni yıl kutlamaları koronavirüs salgınının gölgesinde geçti.

Her yıl soğuk havaya rağmen yüz binlerce kişinin hıncahınç doldurduğu meydanda, bu yıl sadece bir avuç davetli misafir kutlamalara katılabildi.

ALANA GİRMEK İSTEYENLERE İZİN VERİLMEDİ

“2020 Kahramanları” adıyla koronavirüs salgını ile mücadelede ön saflarda bulunan sağlık, acil müdahale ve diğer temel hizmet sektöründen yaklaşık 40 kişi, aileleri ve sevdikleriyle sosyal mesafeyi gözeterek meydanda kutlamaları izledi.

New York Polis Teşkilatı (NPYD), Times Meydanı'nın etrafını barikatlarla çevirerek olası saldırılara karşı güvenlik önlemleri alırken, kutlamalar için alana girmek isteyen halktan kişilere de izin verilmedi.​​​​​​​

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #1

KUTLAMALARIN BU YILKİ TEMASI "2020 KAHRAMANLARI"

Bu yılki teması koronavirüs salgınıyla mücadeleye atfen "2020 Kahramanları" olan Times Meydanı'ndaki kutlamada gösteriler, akşam saat 18.00'de başlayarak 12.30'a kadar sürdü.

Aktör Jonathan Bennett tarafından sunulan Times Meydanı yeni yıl kutlama programı, reklamsız olarak televizyon kanalları ve internet üzerinden halkın izlenimine sunuldu.

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #2

New York Times Meydanı’nda Jennifer Lopez'den yılbaşı konseri ViDEO

JENNİFER LOPEZ’DEN MUHTEŞEM PERFORMANS

Ulusal kanallar kendi sunucu ve muhabirleri ile zaman zaman Times Meydanı'na canlı bağlanarak kutlama programında kendi akışını oluşturdu.

Değişik pop müzik ve dans gruplarının performanslarını sergilediği kutlamalar kapsamında Jennifer Lopez ve Cyndi Lauper gibi ünlü ses sanatçıları konser verdi.

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #3

SALGINDA ÖN SAFLARDA OLANLAR DÜĞMEYE BASTI

Saatlerin gece yarısı 23.59'u gösterdiğinde, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ile salgında ön saflarda mücadele eden temel hizmet çalışanı temsilcileri, 60 saniyede düşecek olan kristal topun düğmesine bastı.

Enerji tasarruflu 32 binden fazla LED ampulünden oluşan 3,6 metre çapında ve yaklaşık 5,5 ton ağırlığındaki kristal top geri sayım ile 21 metrelik bir direkten aşağı bırakıldı.

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #4

KUTLAMALARI TELEVİZYONDAN 1 MİLYAR KİŞİ İZLEDİ

Kristal topla birlikte yeni yılın ilk dakikalarında binalardan bırakılan 1360 kilogram konfeti yağmuru ve piroteknik gösteri de bu sene tenha geçen Times Meydanı'nda güzel görüntüler oluşturdu.

Ulusal kanallar, internet portalları ve sosyal medya aplikasyonları üzerinden canlı yayınlanan Times Meydanı'ndaki kutlamaları, dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlediği tahmin ediliyor.

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #5

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #6

New York Times Meydanı’nda koronavirüs gölgesinde kutlama  #7

İlginizi Çekebilir
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
800 YORUM
Medya
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
104 YORUM
Dünya Kupası
Ufak bir yatırım ile, sadece 3 günde zengin olun!
ADVERTORIAL
CoinPro
Benzin ve motorine indirim geliyor
Benzin ve motorine indirim geliyor
237 YORUM
Gündem
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
1518 YORUM
3. Sayfa