Lübnan'daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa

Lübnan'daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa

The Daily Star, ülkedeki siyasi ve ekonomik sorunlara dikkat çekmek için bugünkü sayısında, farklı bir yayın politikası uyguladı.

İngiltere'nin köklü medya kuruluşlarından The Daily Star, dünyanın birçok ülkesinde yayın hayatına devam ediyor.

THE DAİLY STAR'DAN FARKLI BİR SAYI

Kuruluşun, bugün Lübnan'da çıkan sayısı oldukça ilginçti. The Daily Star'ın bugünkü baskısının ilk sayfasında, sadece büyük harflerle yazılan "Lübnan" ifadesi ve gazetenin logosu yer aldı.

Lübnan'daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa ViDEO

Lübnan daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa #1

EKONOMİK VE SİYASİ DURUMA İŞARET ETTİLER

İç sayfalarında ülkenin son dönemde yaşadığı ekonomik ve siyasi duruma işaret eden cümlelere yer veren The Daily Star gazetesi, ikinci sayfasında ise Mülteci İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Salih Garib'in konvoyunu hedef alan 30 Haziran'daki silahlı saldırının, o günden beri Bakanlar Kurulu'nun haftalık toplantılarını engellediğini hatırlattı.

Üçüncü sayfasında siyasi güçlerin son zamanlarda kullandığı mezhep temelli hitaplarına dikkati çeken gazete, diğer sayfalarında da ülkedeki mülteciler, işsizlik, yasa dışı silahlar ve çöp krizi gibi sorunlara işaret etti.

Lübnan daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa #2

"GEÇ OLMADAN UYANIN"

Baskının son sayfasında ise Lübnan bayrağında yer alan sedir ağacı ile "Geç olmadan uyanın" ifadesine yer verilerek, yetkililere bir uyarı mesajı verildi. The Daily Star gazetesi, Lübnan'da 1952'den bu yana İngilizce yayınlanan en önemli günlük gazetelerden biri olarak biliniyor.

Lübnan'da 4 Ağustos 1933'ten beri yayınlanan Nehar gazetesi de 11 Ekim 2018'deki baskısında, ülkedeki ekonomik ve siyasi duruma dikkati çekmek amacıyla sayfalarını boş bırakmıştı.

Lübnan daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa #3

KABİNE HAFTALARDIR TOPLANAMIYOR

Bakan Garib'in konvoyu, 30 Haziran'da Hizbullah'ın siyasi müttefiki olan Hristiyan Özgür Yurtseverler Hareketi lideri ve Dışişleri Bakanı Cibran Basil'in protesto edildiği Aley bölgesinden geçişi sırasında silahlı saldırıya uğramış, olayda Garib'in koruma ekibinde bulunan 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Mülteci İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Garib ve mensubu olduğu Dürzi Demokrasi Partisi lideri Talal Arslan, söz konusu silahlı saldırının, ülkenin ulusal güvenliğini tehdit eden davaların görüldüğü Yargı Konseyi'ne götürülmesi konusundaki ısrarını sürdürüyor.

Arslan, olayın Yargı Konseyi'ne götürülmesi konusunun görüşülmeyeceği, Bakanlar Kurulu toplantılarında yer almayacaklarını ifade ediyor. Olayla ilgili Garib ve partisinin suçlamalarına maruz kalan Dürzi Velid Canbolat liderliğindeki İlerlemeci Sosyalist Partisi ise yargıya müdahale edildiğini öne sürüyor.

Kabine toplantısında görüşülecek konuları belirleme yetkisine sahip Başbakan Saad el-Hariri ise tarafları bir araya getirecek Bakanlar Kurulu'nu, "geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabileceği" endişesiyle haftalardır toplamıyor.

Lübnan daki The Daily Star gazetesinden boş sayfa #4

İlginizi Çekebilir
Çin'de sağlık görevlileri, kadına sokak ortasında anal test yaptı
Çin'de sağlık görevlileri, kadına sokak ortasında anal test yaptı
459 YORUM
Dünya
Seda Bakan'dan mevlit açıklaması
Seda Bakan'dan mevlit açıklaması
200 YORUM
Magazin
İzmir Valiliği'nden Göztepe - Altay maçı açıklaması
İzmir Valiliği'nden Göztepe - Altay maçı açıklaması
312 YORUM
Futbol
Eskişehir'de bozulan sumatiğe insan eli çözümü şaşırttı
Eskişehir'de bozulan sumatiğe insan eli çözümü şaşırttı
614 YORUM
Medya
Düzenli kripto getirileri için ücretsiz kaydolun!
ADVERTORIAL
CryptoTrader