‘Koronavirüsten korkmayın’ diyen İngiltere Sağlık Bakanı özür diledi

‘Koronavirüsten korkmayın’ diyen İngiltere Sağlık Bakanı özür diledi

"Bu virüsten korkmak yerine onunla yaşamayı öğrenmek için aşı olun" şeklinde açıklama yapan Bakan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, özür diledi ve açıklamasını Twitter’dan sildi.

Geçtiğimiz hafta koronavirüs testi pozitif çıkan ve kendini karantinaya alan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, Cumartesi günü insanların korona virüsten "korkmamaları" gerektiğini ifade etmişti.

Kullandığı ifadeleri için eleştiri oklarının hedefinde olan Bakan Javid, bugün özür diledi.

İşçi Partisi, Sağlık Bakanı Javid'in açıklamasından sonra kendisini "kurallara uyanları aşağılamakla" ve "son derece duyarsız" olmakla suçladı.

“BEN DE BU KORKUNÇ VİRÜSE KARŞI SEVDİKLERİMİ KAYBETTİM”

Eleştirilerin ardından özür dileyen Javid, Twitter hesabından yaptığı açıklamayı sildiğini söyledi.

Javid, "Aşıların toplum olarak savaşmamıza yardımcı olduğu için minnettarlığımı ifade ediyordum, ancak bu yanlış bir kelime seçimiydi ve içtenlikle özür dilerim. Birçoğu gibi ben de bu korkunç virüse karşı sevdiklerimi kaybettim ve etkisini asla en aza indiremem." ifadelerini kullandı.

‘Koronavirüsten korkmayın’ diyen İngiltere Sağlık Bakanı özür diledi #1

NE OLMUŞTU?

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, koronavirüs testi pozitif çıktıktan tam bir hafta sonra "iyileştiğini" söylemek için Cumartesi günü Twitter hesabından paylaşım yapmıştı.

Javid paylaşımında, "Lütfen, henüz yapmadıysanız bu virüsten korkmak yerine onunla yaşamayı öğrenmek için aşı olun" ifadelerini kullanmıştı.