İsrailli lider: Muhteşem bir havai fişek gösterisi

İsrailli lider: Muhteşem bir havai fişek gösterisi

İsrail'deki sağcı Zehut (Kimlik) Partisi Başkanı ve eski Meclis Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin, dün Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamadan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

İsrailli lider: Muhteşem bir havai fişek gösterisi

Lübnan, Beyrut Limanı'nda yaşanan patlamanın şokunu yaşarken, İsrail'den insanlık dışı bir açıklama geldi.

Yüzlerce insanın hayatını kaybettiği patlama için İsrail'deki sağcı Zehut (Kimlik) Partisi Başkanı ve eski Meclis Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Sevgililer Günü (İbrani takviminde 4-5 Ağustos) onuruna, Beyrut Limanı'nda muhteşem bir havai fişek gösterisi seyrettik. Bu cehennemin bize roket olarak düşeceğini biliyor muydun?" ifadelerini kullandı.

İSRAİLLİ LİDER, İNSANLIĞINI KAYBETTİ...

Kendisinin patlayıcılar konusunda biraz bilgisi olduğunu belirten Feiglin, şunları kaydetti:

"Tanık olduğum en büyük patlama 2.5 ton TNT patlayıcısının infilakı idi. Dün Beyrut Limanı'nda gördüğümüz ise bundan çok daha fazlasıydı ki küçük bir nükleer bomba gibi yıkıcı etkisi vardı."

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta patlama- İZLE

Patlamanın gerçek bir "şükür günü" olduğunu ileri süren Feiglin, "Sevgililer  Günü onuruna bu harika kutlamayı düzenleyen gerçek kahramanlara" da teşekkür etti.

Feiglin, 2013-2015 yıllarında Meclis'te İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likut Partisi'ni temsil etmişti. Feiglin'in partisi Zehut son seçimde ise barajı geçememişti.

İsrailli lider: Muhteşem bir havai fişek gösterisi  #1

BEYRUT, YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIYOR

Beyrut Limanı'nda dün patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış, ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti.

Lübnan'daki patlamanın büyüklüğünü gösteren 25 fotoğraf- FOTO GALERİ

Sağlık Bakanı Hamad Hasan, son verilere göre ölü sayısının 135'e yükseldiğini, yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca da kayıp olduğunu bildirdi.

Beyrut'taki patlamanın farklı açılardan görüntüleri- İZLE