Irak'taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor

Irak'taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor

Irak'ta şiddetin durulmadığı gösterilerde, son olarak valiliğin yeni binası yakılırken; gösterilerde şu ana kadar 300'den fazla kişi hayatını kaybetti, 15 binden fazla kişi yaralandı.

Irak'taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor

Irak'ın Zikar vilayetindeki hükümet karşıtı gösterilerde bazı protestocular, valiliğin yeni binasına molotofkokteyli attı.

Göstericilerin ateşe vermesi sonucu çıkan yangın, binayı sardı. Yangın nedeniyle yeni valilik binasında hasar oluştu.

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #1

6 KİŞİ ÖLMÜŞ 158 KİŞİ YARALANMIŞTI

Irak'ın güneyindeki Zikar vilayetinde geçen ay düzenlenen gösterilerde, başta valilik binası olmak üzere birçok ilçede hükümet binaları ateşe verilmişti. Basra ve Zikar vilayetlerinde düzenlenen hükümet karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 6 protestocu hayatını kaybetmiş, 158 kişi yaralanmıştı.

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #2

300'DEN FAZLA ÖLÜ 15 BİNDEN FAZLA YARALI

Irak'ta işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliğini protesto etmek amacıyla 1 Ekim'de başlayan gösterilerde şu ana kadar 300'ün üzerinde kişi hayatını kaybetti, 15 binden fazla kişi yaralandı.

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #3

İRAN'A DA TEPKİLER VAR

Başkent Bağdat başta olmak üzere orta ve güney kesimlerdeki kentlerde devam eden gösteriler sırasında İran'ın, ülkedeki nüfuzuna yönelik tepkiler de dile getiriliyor.

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #4

HÜKÜMETİN İSTİFASI İSTENİYOR

Hükümetin açıkladığı reform paketleriyle ikna olmayan göstericiler, güvenlik güçlerine şiddet kullanılması talimatı verdiğini belirttikleri Başbakan Adil Abdulmehdi ile yolsuzlukla suçladıkları hükümetin istifasını istiyor.

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #5

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #6

Irak taki gösterilerde şiddet hız kesmiyor #7