İngiltere’de 9 aylık bebekte koronavirüs tespit edildi

İngiltere’de 9 aylık bebekte koronavirüs tespit edildi

Bebek ve ailesi, Manchester'daki evlerinde kendilerini karantina altına aldı. Ailenin, iki hafta boyunca dışarı ile temasları kesildi.

İngiltere’nin kuzeybatı bölgesinde bulunan Manchester kentinde Cassian Coates isimli bebekte, koronavirüs tespit edildi.

9 aylık bebeğin, birkaç gün boyunca ateşinin yükselmesi nedeniyle ebeveynleri Myroslava ve Callum tarafından hastaneye götürüldüğü ve burada koronavirüs teşhisi konulduğu belirtildi.

TEMEL KONTROLLERDE ÇIKTI

Yerel medyaya konuşan anne, "İçeri girdik ve bizi bir bekleme salonuna aldılar. Salonda büyük bir tabelada 'şüpheli hasta' yazıyordu. Sonra maskeli bir doktor geldi, bazı temel kontroller yaptı, kulağından ateşini ölçtü ve oğlumuzda koronavirüs olduğunu söyledi." dedi.

İngiltere’de 9 aylık bebekte koronavirüs tespit edildi #1

SEMPTOMLARLA TANI KOYULDU

Coates Ailesi, Manchester'daki evlerinde Cassian'la birlikte kendilerini karantina altına aldı. Anne, "Kocam ve ben iyi olduğumuz için Cassian’ın nerede koronavirüse yakalandığını merak ettik. Bu yaştaki çocuklarda semptomlarla tanı koyduklarını söylediler. Bize iki hafta boyunca evimizde karantina altında kalmamızı tavsiye ettiler." dedi.

İngiltere’de 9 aylık bebekte koronavirüs tespit edildi #2

72 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs tespit edilen vaka saytısının bin 960’a ulaştığı İngiltere’de, 72 kişi yaşamını yitirdi.