İngiltere'de 3.4 milyon kişiye korona bulaşmış olabilir

İngiltere'de 3.4 milyon kişiye korona bulaşmış olabilir

Ülkedeki araştırma, nüfusun yüzde 6'sının koronavirüs salgınına yakalanmış olabileceğini ortaya koydu. Başkent Londra ile ilgili tahminler de paylaşıldı.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Imperial College, koronavirüsle ilişkili geçmiş vakaları izlemek ve salgının yayılmasını kaydetmek amacıyla "React-2" olarak adlandırılan çalışmanın sonuçlarına ilişkin makale yayınladı.

Çalışmada, 314 yerel bölgedeki 100 bin katılımcıya evlerinde parmak ucu antikor testinin uygulandığı belirtildi.

NÜFUSUN YÜZDE 6'SINA VİRÜS BULAŞMIŞ OLABİLİR

İngiltere'de nüfusun yüzde 6'sına koronavirüs bulaşmış olabileceği vurgulanırken, bu oranın 66 milyonluk ülkede yaklaşık 3 milyon 400 bin kişiye denk geldiği bilgisi paylaşıldı.

Siyahi ve Asya kökenli azınlıklarda koronavirüs bulaşan kişi sayısının, diğer etnik gruplara oranla 2 kat daha yüksek olduğu kaydedilerek, bu grupların refah düzeyi düşük bölgelerde yoğunlaşmasının da vaka sayısının artışıyla bağlantısı olduğuna işaret edildi.

İngiltere de 3.4 milyon kişiye korona bulaşmış olabilir #1

EN ÇOK VAKANIN GÖRÜLDÜĞÜ YAŞ GRUBU

Vakaların coğrafi dağılımına ve yaş aralıklarına ilişkin bilgilerin de yer aldığı makalede, şu tespitlere yer verildi:

"Londra nüfusunun yüzde 13'üne koronavirüs bulaşmış olabilir, bu oranla vaka sayısının en yüksek olduğu şehir olarak öne çıkıyor. Ülkenin güneybatı şehirlerinde ise bu oran yüzde 3 düzeyinde. 18-24 yaş aralığı da en çok vakanın görüldüğü yaş grubu."

Makalede görüşlerine yer verilen Ulusal Sağlık Çalışmaları Enstitüsü Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Araştırmacısı Profesör Graham Cooke, çalışmanın, virüsün ülkede yayılması ve risk altındaki grupları belirleme konularında net bilgi sağlayacağını kaydetti.

İngiltere'de 100 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi ViDEO