Hindistan'da bir adam, bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için eşinin karnını deşti

Hindistan'da bir adam, bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için eşinin karnını deşti

Hindistan'da bir adam, doğmamış bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için hamile karısının karnını deşince bebek yaşamını yitirdi.

Hindistan'da bir adam, bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için eşinin karnını deşti

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletine bağlı Budaun kentinde kimliği açıklanmayan bir adam doğacak çocuklarının cinsiyetini öğrenmek amacıyla hamile karısının karnını orakla deşti.

BEBEK ÖLDÜ, KADIN AĞIR YARALI

Kadın ağır yaralanırken, bebek hayatını kaybetti. Polis tarafından yapılan açıklamada, olayın 19 Eylül’de meydana geldiği aktarılırken, kadının başkent Yeni Delhi’de yoğun bakımda olduğu açıklandı. Polis, adamın gözaltına alındığını aktardı.

"CİNSİYETİNİ KONTROL ETMEK İÇİN KARNINI DEŞTİ"

Kadının erkek kardeşi Golu Singh, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, ablasının 5 kızı olduğunu ve eniştesinin bebeğin cinsiyetini öğrenmek için bunu yaptığını ifade etti. Singh, "Ablama orakla saldırdı ve doğmamış çocuğun cinsiyetini kontrol etmek istediğini söyleyerek karnını deşti" dedi.

Hindistan da bir adam, bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için eşinin karnını deşti #1

HİNT ADETLERİNDE KIZ TARAFI "ÇEYİZ" ÖDÜYOR

Hindistan’da kız çocukları evlendiklerinde çeyiz ödemek zorunda kalan aileler, genellikle kız çocuklarını yük olarak görmektedir. Bu nedenle kız yerine erkek çocuklar tercih edilmektedir.

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞUN CİNSİYETİNİ ÖĞRENMEK YASAK

Hindistan yasalarına göre, doktorların ve sağlık çalışanlarının doğmamış bir çocuğun cinsiyetini ebeveynleriyle paylaşması, çocuğun cinsiyetini belirlemek için testler yapması veya kız çocuklarını kürtaj yolu ile aldırmak yasaklanmıştır.