Hafter milislerinin yerleştirdiği mayınlar can aldı

Hafter milislerinin yerleştirdiği mayınlar can aldı

Sirte'nin doğusunda ve batısındaki patlamalarda 1 sivil hayatını kaybetti, 3 çocuk yaralandı.

Libya'da darbeci Hafter'e bağlı milisler, sivilleri hedef almaya devam ediyor.

Hafter'e bağlı milislerin başkent Trablus'un doğusundaki sahil kenti Sirte'de döşediği mayınların infilak etmesi sonucu 1 sivil öldü, 3 çocuk yaralandı.

Libya Ordusu Sirte-Cufra Ortak Operasyon Odası Sözcüsü General Abdulhadi Dırah, özel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Hafter milislerinin Sirte'nin doğusundaki Um el-Hanfese ile batısındaki Ez-Zaferan bölgesine yerleştirdiği mayınların infilak ettiğini belirtti.

1 KİŞİ ÖLDÜ, 3 KİŞİ YARALANDI

Dırah, Um el-Hanfese'deki patlamada 1 çobanın hayatını kaybettiği, Zaferan'da ise 3 çocuğun yaralandığı bilgisini paylaştı.

Hafter milislerinin yerleştirdiği mayınlar can aldı #1

Libya Mayın ve Savaş Kalıntılarını Temizleme Merkezi, dün Hafter milislerinin kaçmadan önce özellikle başkent Trablus'un güney semtlerine tuzakladığı patlayıcılar ve mayınların infilak etmesinden 110 kişinin etkilendiğini açıklamıştı.

TSK, PATLAYICILARDAN TEMİZLİYOR

Merkez, söz konusu patlamalarda aralarında sivillerin de olduğu 39 kişinin hayatını kaybettiğini, 71 kişinin yaralandığını kaydetmişti. Hafter milislerinin çekildikleri bölgelerin patlayıcılardan temizlenmesi çalışmalarına Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı ekipler de katılıyor.