Gürcistan’da kız çocuğuna uyuşturucu sattıran çete yakalandı

Gürcistan’da kız çocuğuna uyuşturucu sattıran çete yakalandı

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'in Ponicala kasabasında, küçük bir kız çocuğuna uyuşturucu sattıran çete, özel bir operasyonla çökertildi.

Gürcistan’da kız çocuğuna uyuşturucu sattıran çete yakalandı

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yer alan Ponicala kasabasında düzenlenen operasyon kapsamında uyuşturucu satan 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Bakanlık, gözaltına alınan 3 kişinin büyük miktarda uyuşturucuyu yasa dışı olarak satın almak, saklamak ve satmakla suçlandığını kaydetti.

"KÜÇÜK BİR ÇOCUĞU SUÇLARINA ALET ETTİLER"

İçişleri Bakanlığı, "Soruşturmada A.A., N.G. ve N.K.’nın önceden belirlenmiş bir plana göre sistematik olarak uyuşturucu kullandıkları ortaya çıktı. Plana göre A.A., uyuşturucu alıcılarıyla iletişim kurarken, bir ailenin 2 üyesi olan N.G. ve N.K. belirlenen yerde alıcıya uyuşturucu temini ve paranın alınmasını sağladı. Ayrıca küçük bir çocuğu da suç faaliyetlerine dahil ettiler. Çocuğun yüksek menfaatlerini korumak için Sosyal Hizmet ve diğer tüm ilgili kurumlar davaya dahil edildi. Yargıcın kararına dayanarak kolluk kuvvetleri, sanıklardan ’eroin’ uyuşturucusunu defalarca satın aldı ve söz konusu satın alımların gizli bir ses ve video kaydını aldı." ifadelerini kaydetti.

Bakanlık yetkilileri, söz konusu suçun en fazla 8 ila 20 yıl hapis veya müebbet hapis cezası ile yargılandığını ifade etti.

Gürcistan’da kız çocuğuna uyuşturucu sattıran çete yakalandı-Video

Gürcistan’da kız çocuğuna uyuşturucu sattıran çete yakalandı #1