Gürcistan Başbakanı Garibaşvili, desteği nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili, desteği nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti

Başbakan Garibaşvili, Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne güçlü desteği için teşekkürlerini sundu.

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ülkesinin Türkiye ile ilişkilerini değerlendirdi.

Garibaşvili, başkent Tiflis'te hükümet binasında Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan'ı kabul ederek Türkiye ile Gürcistan arasındaki mevcut ilişkileri değerlendirdi.

STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede Gürcistan ile Türkiye arasında etkin stratejik iş birliğinin, sürdürülebilir kalkınma ve güvenilir bir ortaklığın açık bir örneği olduğu ve bunun da ülkelere daha fazla ekonomik bağımsızlık, güvenlik ve sürdürülebilirlik getireceği vurgulandı.

TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR ETTİ

Garibaşvili, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesine sağladığı katkılarından dolayı Büyükelçi Yazgan'a teşekkür etti ve Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine verdiği güçlü destek için Türk tarafına teşekkür etti.

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili, desteği nedeniyle Türkiye ye teşekkür etti #1

EKONOMİK İLİŞKİLER GÜNDEMDE

Görüşmede, Türk ilaçlarının Gürcistan pazarına açılması, ülkeler arasındaki ticaret ve ekonomik ilişkilerin gittikçe artırılması gibi konular da ele alındı.

Başbakan Garibaşvili, komşu ülkelerle etkili bölgesel iş birliğinin güvenlik, istikrar ve sürdürülebilir kalkınmanın yolu olduğunu kaydetti.