Fransa'nın İslam düşmanı siyasetçisinden 'başörtüsü çıkartma şovu'

Fransa'nın İslam düşmanı siyasetçisinden 'başörtüsü çıkartma şovu'

Fransa’da cumhurbaşkanı aday adayı olan İslam düşmanı Eric Zemmour, Drancy kentinde verdiği sokak röportajında, sözde başörtülü bir kadına başını açtırdı.

Fransa'nın İslam düşmanı siyasetçisinden 'başörtüsü çıkartma şovu'

Fransa’da cumhurbaşkanı adayı olacağı konuşulan aşırı sağın sembol isimlerinden, İslam düşmanlığıyla bilinen Eric Zemmour, Drancy kentinde canlı yayında verdiği sokak röportajında sözde başörtülü bir kadına başını açtırdı.

Olay sosyal medyada geniş yankı bulurken, kadının Rachida Boukris olduğu, kanalın üyesi olarak Bollore gruba çalıştığı ve aslında başörtülü olmadığı ortaya çıktı.

"KRAVATINI ÇIKARIRSAN BAŞIMI AÇARIM"

Canlı yayında Boukris’e başörtüsünü çıkarması ve laikliğe uyması gerektiğini söyleyen İslam düşmanı Zemmour, Boukris’in, “Kravatını çıkar, o zaman başımı açarım.” demesi üzerine canlı yayında kravatını çıkardı.

Bunun üzerine başörtüsünü çıkaran Boukris’e Zemmour, “İşte şimdi laikliğe uydunuz.” dedi.

Fransa'nın İslam düşmanı siyasetçiden 'başörtüsü çıkartma şovu'

GERÇEK HAYATINDA BAŞÖRTÜLÜ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Tiyatro gösterisini andıran olayın ardından Boukris’in, sosyal medyadaki fotoğraflarında gerçek hayatında başörtülü olmadığı ortaya çıktı.

Boukris’in, çekimi gerçekleştiren kanal ile daha önce çalıştığı da öğrenildi. Yaşananlar sonrası Boukris, başka bir kanalda programa katıldı.

Kanala başörtüsü ile çıkan Boukris, “Başımı aslında bu yılın başından beri örtüyorum, inancıma uymayı deniyorum. Ayrıca kanalın bağlı olduğu Bollore grubunda çalışmayı çok önceden bırakmıştım.” diyerek, oyuncu olmadığı konusunda kendini savundu.

Fransa nın İslam düşmanı siyasetçisinden  başörtüsü çıkartma şovu  #1

MÜSLÜMANLARDAN TEPKİ

Eric Zemmour’un, 2022 yılında Fransa’da gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayı düşündüğü ve bu sebeple hazırlık yaptığı biliniyor.

Son dönemde Fransa basınında en çok konuşulan isim haline gelen Zemmour, Fransa’da Müslüman isimlerinin yasaklanmasını isteyerek, Müslümanların çok çocuk yaparak Fransa’yı ele geçireceğini öne sürüyor.

Fransa nın İslam düşmanı siyasetçisinden  başörtüsü çıkartma şovu  #2

Fransa nın İslam düşmanı siyasetçisinden  başörtüsü çıkartma şovu  #3

Fransa nın İslam düşmanı siyasetçisinden  başörtüsü çıkartma şovu  #4