FBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını tacizcileri yakalamak için kullanıyor

FBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını tacizcileri yakalamak için kullanıyor

Federal Soruşturma Bürosu'nun, kadın personelin 'kışkırtıcı' fotoğrafları aracılığıyla taciz suçlularını tespit etmeye çalıştığı belirtildi.

FBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını tacizcileri yakalamak için kullanıyor

ABD'de, cinsel taciz suçlularını yakalamak için tartışmalı bir yönteme başvurulduğu ortaya çıktı.

Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), kadın personelinin fotoğraflarını cinsel taciz ve tecavüz suçlularını yakalamak için kullandığı tespit edildi.

FOTOĞRAFLARI YEM OLARAK KULLANIYORLAR

BBC'nin haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı, FBI ajanlarının kadın ofis çalışanlarının fotoğraflarını cinsel taciz ve tecavüz suçlularını ortaya çıkarmak için yem olarak kullandığı belirledi.

PERSONELİ TEHLİKEYE ATABİLİR

Bakanlığın gözlemci raporunda, kadın personele bu şekilde gizli çalışmaya yönelik bir görevlendirme yapılmadığı, fotoğrafların potansiyel olarak personeli tehlikeye atabileceği kaydedildi.

Uygulamanın ne kadar yaygın olduğu belirtilmeyen raporda, fotoğraflarda destek personelinin üzerinde elbiseleri bulunduğu ve yüzlerinin bulanık olduğu ancak fotoğrafların hala potansiyel olarak kopyalanabileceği veya paylaşılabileceği ve personeli "cinsel taciz ve tecavüz suçlularının kurbanı olma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktığı" belirtildi.

FBI, kadın çalışanlarının fotoğraflarını tacizcileri yakalamak için kullanıyor #1

"KIŞKIRTICI" FOTOĞRAF TALEBİ

Bulguları kabul eden FBI, politikalarını değiştireceğini ve yeni yönergeler uygulayacağını aktardı.

Adalet Bakanlığı'nın raporunda, incelemelere bir FBI ajanının kadın personelden çevrim içi gizli operasyonda kullanmak üzere "kışkırtıcı" fotoğraflarını talep etmesiyle başlandığı ifade edildi.