Avustralya, yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacak

Avustralya, yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacak

Victoria eyaleti, mevcut personel üzerindeki baskıyı azaltmak için doktorlar, hemşireler ve ebelerden oluşan sağlık çalışanlarını istihdam edecek.

Koronavirüsle mücadele eden Avustralya, ülke dışından sağlık çalışanı alacağını duyurdu.

Victoria Eyalet Sağlık Bakanı Martin Foley, eyaletin başkenti Melbourne’da düzenlediği basın toplantısında, koronavirüse karşı verdikleri mücadeleyle ilgili açıklamalarda bulundu.

VICTORIA EYALETİ, BİN SAĞLIKÇI ALMAYA KARAR VERDİ

Eyalette son 24 saate 1466 kişiye daha koronavirüs teşhisi konulduğunu ve 8 kişinin de hayatını kaydettiğini açıklayan Bakan Foley, Victoria’daki hastanelerde görevli personelin üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olmak amacıyla, yurt dışından 1000 sağlık çalışanını işe alacaklarını duyurdu.

Eyaletteki koronavirüs aşısının çift dozunu da yaptıranlarının oranının önümüzdeki haftalarda yüzde 80’lere ulaşmasıyla yürürlükteki yasakların kaldırılmaya başlanacağını aktaran Foley, şu ifadeleri kullandı:

"SAĞLIK ÇALIŞANLARI KORONAYLA MÜCADELEMİZİN BEL KEMİĞİ"

"Victoria'da yasakların kaldırılmasıyla birlikte önümüzdeki birkaç ayın tüm sağlık çalışanlarımız için inanılmaz derecede zor olacağını biliyoruz. Victoria’da ön saflarda yer alan sağlık çalışanları, Kovid-19’la mücadelemizin bel kemiğidir, onları desteklememiz ve desteği mümkün olan her şekilde devam ettirmemiz gerekiyor."

Avustralya, yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacak #1

DOKTOR, HEMŞİRE, EBE...

Yurt dışından alınacak sağlık çalışanlarının, doktorlar, hemşireler, ebeler ve yardımcı sağlık profesyonellerinden oluşacağını belirten Foley, önümüzdeki haftalarda hastaneye yatışların artması ihtimalini de göz önüne alarak, eyalet genelinde bazı bölgelerde acil olmayan ameliyatların iptal edileceğini sözlerine ekledi.

AVUSTRALYA'DA KORONAVİRÜS BİLANÇOSU

Eyalet hükümetlerinden yapılan açıklamalara göre, geçtiğimiz yılın ardından bu sene de koronavirüsün merkezi haline gelen Victoria eyaletinde 1466, tam kapanmanın kaldırıldığı Yeni Güney Galler (NSW) 360, Avustralya Başkent Bölgesi’nde 28 Kişiye koronavirüs tehisi konuldu.

Ülkenin diğer eyaletlerinde yeni vaka sayısı ve can kaybı bildirilmezken, Victoria'da 8 ve NSW'de 5 kişi daha yaşamını yitirdi.

Avustralya, yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacak #2

YOĞUN BAKIMDAKİ HASTA SAYISI AÇIKLANDI

Yeni kaydedilen vakalarla birlikte Avustralya’da koronavirüsün ilk kaydedildiği 25 Ocak 2020'den bu yana virüse yakalananların sayısı 131 bin 424, virüsten ölenlerin sayısı da 1461’e yükseldi.

Ülkedeki 27 bin 251 aktif vakadan 298'i yoğun bakımda olmak üzere 1489 kişinin hastanedeki tedavileri devam ediyor.

YENİ ZELANDA'DA 46 YENİ VAKA

Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığı, son 24 saatteki 16 bin 565 testin sonuçlarına göre 3’ü yurt dışından ülkeye döneler arasında olmak üzere 46 kişinin daha koronavirüse yakalandığı açıkladı.

Ülkedeki toplam 494 aktif vakadan 5’i yoğun bakımda olmak üzere 34 kişinin hastanedeki tedavisi sürüyor.

Ülkede, bugüne kadar 4 bin 704 koronavirüs vakası görülürken, virüse yakalanan 28 kişi hayatını kaybetti.​​​​​​​

İlginizi Çekebilir
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
351 YORUM
Magazin
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
719 YORUM
Politika
Kripto camiası Aslı'nın bulduğu sistemi konuşuyor!
ADVERTORIAL
Btcrobo
Hande Sarıoğlu deri pantolonuyla poz verdi
Hande Sarıoğlu deri pantolonuyla poz verdi
244 YORUM
Magazin
İran'da öğrenciler, Hamaney ve Humeyni'nin fotoğrafına el hareketi yaptı
İran'da öğrenciler, Hamaney ve Humeyni'nin fotoğrafına el hareketi yaptı
424 YORUM
Dünya