Yunanistan'da 5 FETÖ'cü sahte belgelerle yakalandı

Yunanistan'da 5 FETÖ'cü sahte belgelerle yakalandı

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın Kipseli bölgesinde, polis kontrolünde durdurulan ve kendilerini "Gülenciler" olarak ifade eden Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup 5 kişinin yakalandığı bildirildi.

Türkiye'nin aradığı teröristleri yıllardır bağrına basan, 15 Temmuz'dan sonra kaçan FETÖ'cü askerleri de geri iade etmeyen Yunanistan, işine yaramayanları yakalıyor.

ATİNA'DA 5 FETÖ'CÜ YAKALANDI

To Vima gazetesinin haberine göre, Kipseli'de polis kontrolünde durdurulan 5 FETÖ üyesinin yapılan üst aramalarında sahte Avrupa ülkeleri kimliklerine rastlandı.

TELEFONLARINDAN 500 KİŞİNİN BELGESİ ÇIKTI

Yunan yetkililerin en çok dikkatini çeken unsur, bu kişilerin telefonlarında başkaları adına hazırlanmış 450-500 seyahat belgesi fotoğraflarının bulunması oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yakalanmalarının ardından Yunan Polis Teşkilatı (ELAS) ile Yunanistan İstihbarat Teşkilatı (EYP), söz konusu 5 FETÖ'cü hakkında kapsamlı soruşturma başlattı.

Soruşturmada, 5 kişinin en az 3 aydır Atina'da bulundukları tespit edildi.

Yetkililerin, söz konusu kişilerin Yunanistan üzerinden Avrupa Birliği (AB) ülkelerine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının yanı sıra diğer ülkelerden gelen sığınmacılar için de arabuluculuk yapıyor olma ihtimali üzerinde durdukları belirtildi.