Rusya’dan İtalya’ya: Kriz ortamında ambargolar kalkmalı

Rusya’dan İtalya’ya: Kriz ortamında ambargolar kalkmalı

Rusya, İtalya'ya gönderdiği mektupta koronavirüs ile mücadelede kendilerine yardım ettiklerini hatırlatarak, uyguladıkları ambargoyu kaldırmalarını istedi.

Rusya’dan İtalya’ya: Kriz ortamında ambargolar kalkmalı

Geçtiğimiz haftalarda Rusya, koronavirüs salgını ile mücadele eden İtalya’ya yardım göndermesinin ardından Rusya Devlet Duması Temsilcisi Leonid Slutskiy tarafından 27 Nisan tarihinde İtalya Dışişleri Senatörü Vito Petrocelli’ye mektup gönderildi.

Rusya'nın tıbbi yardımı İtalya'ya ulaştı

"YARDIM ETTİK, AMBARGOLARI KALDIRIN"

Slutskiy, mektupta Rusya’nın koronavirüs ile mücadele eden İtalya’ya yaptığı yardımlar karşılığında, İtalya’nın ve diğer Avrupa ülkelerinin çeşitli alanlarda uyguladığı ambargoyu kaldırmalarını istedi.

Rusya’dan İtalya’ya: Kriz ortamında ambargolar kalkmalı #1

"KENDİLERİNİ DEMOKRATİK SAYAN BATILI ÜLKELER.."

Mektubun devamında, "Kendilerini demokratik olarak sayan batılı ülkeler farklı alanlarda ambargo koydular ve koronavirüsle mücadele döneminde bile bunu kaldırmak istemiyorlar. Tüm politikacılara bu tarz politik ambargoları kaldırmaları için sesleniyorum." ifadeleri kullanıldı.

Rusya’dan İtalya’ya: Kriz ortamında ambargolar kalkmalı #2

Slutskiy, bu mektubun korona virüs ile mücadele döneminde bile Rusya’ya uygulanan ambargoyu kaldırma teklifini reddeden Birleşmiş Milletleri protesto etmek amacı ile yazıldığını açıkladı.

Rusya, korona virüsle mücadele eden İtalya’ya destek amacı ile 9 askeri nakliye uçağıyla sağlık malzemesi yardımında bulunmuştu.

Rusya’dan İtalya’ya: Kriz ortamında ambargolar kalkmalı #3