İngiltere'de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü

İngiltere'de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü

İngiltere'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 281'e çıkarken, hükümetin 'sosyal mesafelendirme uyarısına bazı İngilizler tarafından halen dikkat edilmiyor.

İngiltere'de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu'nun açıklamasına göre, ülkede koronavirüsten ölenlerin sayısı 48 artarak, 281 oldu. Hayatını kaybedenlerin yaşlarının 18 ila 102 arasında olduğu belirtildi. Vaka sayısı da 635 artarak 5 bin 683'e yükseldi.

İngiltere de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü #1

18 YAŞINDA BİR GENÇ, HAYATINI KAYBETTİ

18 yaşında hayatını kaybeden gencin, sağlık sorunu olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı.

Vakaların giderek artması ve hükümetin uyarılarına rağmen bazı İngilizlerin, güneşli pazar gününde toplu halde sokakta olduğu görüldü. Bunun üzerine Başbakan Boris Johnson, bir kez daha uyarıda bulundu.

İngiltere de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü #2

BORİS JOHNSON: ARANIZDA EN AZ 2 METRE OLMALI

Koronavirüs nedeniyle günlük yapılan basın toplantısında konuşan Johnson, "Temiz havanın kendi başına size bağışıklılık sağladığını düşünmeyin. Birbirinizden 2 metre uzakta olmalı ve sosyal mesafelendirme kurallarına uymalısınız. Bunu ciddiye alın ve uygulayın. Çünkü hayati öneme sahip." dedi.

İngiltere de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü #3

"GEREKİRSE SERT ÖNLEMLER ALIRIZ"

Defalarca sosyal mesafelendirmenin önemine dikkat çeken Johnson, "Eğer insanlar bunu yapamazlarsa, yapmayacaklarsa, elbette o zaman daha sert önlemler almamız gerekecek. Bunu yapmak istemiyoruz ama gerekli olabilir." diye konuştu.

Johnson, Londra ya da ülkenin tamamının tecrite alınması gibi önlemlerin neden hayata geçirilmediği yönündeki bir soru üzerine ise "doğru zamanda doğru kararların alınması gerektiğini" ifade etti.

İngiltere de 18 yaşında bir genç, koronavirüsten öldü #4