Almanya, seyahat uyarısını 14 Eylül’e kadar uzattı

Almanya, seyahat uyarısını 14 Eylül’e kadar uzattı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Andrea Sasse, gelişmelere göre durumu yeniden değerlendirebileceklerini söyledi.

Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, Berlin’de düzenlenen basın toplantısında, Alman turistleri ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Sözcü Demmer, koronavirüs salgını nedeniyle seyahat uyarısının Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, İngiltere ve Schengen ülkeleri hariç, diğer ülkeler için 31 Ağustos’a kadar geçerli olduğunu anımsattı.

14 EYLÜL'E KADAR UZATILDI

Demmer, bu tarihin AB dışındaki ülkeler için 14 Eylül’e kadar uzatılması kararının aldığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Andrea Sasse de, salgınla ilgili tahminler yapmanın zor olduğunu ifade ederek, ülkede yaz tatil döneminin bittiği eylül ortasında durumun yeniden değerlendirileceği bilgisini paylaştı.

Almanya, seyahat uyarısını 14 Eylül’e kadar uzattı #1

GELİŞMELERE GÖRE KALDIRILACAK

Sasse, birçok ülkede vaka sayılarının yeniden arttığını gözlemlediklerini ve Almanya’nın Avrupa’daki bazı bölgeler için de seyahat uyarısı yaptığını vurguladı.

Geçmişte olduğu gibi salgının gelişiminin sürekli izlendiğini dile getiren Sasse, gelişmelere göre bazı ülkeler veya bölgeler için seyahat uyarılarının yeniden kaldırılabileceğini kaydetti.

SEYAHAT UYARISI

Almanya, mart ayında yaptığı uluslararası “seyahat uyarısını” en sonra 10 Haziran’da ağustos sonuna kadar uzatmıştı.

Almanya, koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’ye uyguladığı seyahat uyarısını Muğla, Aydın, İzmir ve Antalya için kaldırmış, AB’de yer alan Fransa, Belçika, Romanya ve Hırvatistan’daki bazı bölgelere ve İspanya'ya vakaların artması sebebiyle yeniden seyahat uyarısında bulunmuştu.