ABD'de Sally kasırgası, 550 bin kişiyi elektriksiz bıraktı

ABD'de Sally kasırgası, 550 bin kişiyi elektriksiz bıraktı

Kasırganın yavaş ilerlediğine dikkat çeken yetkililer, bu nedenle güçlü fırtınalar yaşandığını söyledi.

Orman yangınlarına karşı koymaya çalışan ABD, şimdi de şiddetli rüzgar ve aşırı yağışlarla mücadele ediyor.

Ülkenin güney eyaletleri Florida-Alabama hattını vuran Sally kasırgası, hayatı olumsuz etkiliyor.

Ulusal Hava Servisi yetkilileri, Sally kasırgasının, saatte 165 kilometreye varan fırtına ve şiddetli yağmurla Meksika Körfezi'ne sınırları bulunan eyaletlerde etkili olduğunu açıkladı.

ABD'de Sally kasırgası FOTO GALERi

"KABUS GİBİ"

Florida eyaletine bağlı 320 bin nüfuslu Pensacola kentinde yağmur sularının sokaklarda 1 metreye varan birikintilere neden olduğunu belirten yetkililer, halka, telefonlarını açık tutarak aile üyeleri, yakınları ve acil müdahale ekipleriyle temasta kalmaları çağrısında bulundu.

ABD Ulusal Hava Servisi'nden David Eversole, kasırganın saatte 4-5 kilometre hızla hareket ettiğine dikkati çekerek, "Sally çok yavaş ilerliyor. Bu yüzden aşırı yağış ve güçlü fırtınalar kabus gibi bölgeyi sürekli vurmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

ABD de Sally kasırgası, 550 bin kişiyi elektriksiz bıraktı #1

Ulusal Kasırga Merkezi'nden Stacy Steward da kasırganın, "körfez çevresinde can güvenliğini tehdit eden bir felaket" niteliğinde olduğunu bildirdi.

Alabama'nın Orange Beach kasabasında en az 50 kişinin, evlerinin selden zarar görmesi nedeniyle sığınaklara yerleştirildiği, şiddetli rüzgarın birçok binanın çatısında ve camlarında hasara yol açtığı belirtildi.

ABD'de Sally kasırgası ViDEO

SOKAK LAMBALARI KIRILDI, AĞAÇLAR YIKILDI

Alabama'nın diğer sahil kasabası olan 190 bin nüfuslu Mobile'de de şiddetli rüzgar ve yağış nedeniyle sokak lambalarının kırıldığı, bazı ağaçların yıkılarak çevredeki bina ve araçlara zarar verdiği kaydedildi.

Meteoroloji uzmanları, kasırganın Alabama ve Georgia eyaletlerinin iç kesimlerine ilerleyerek perşembe akşamına kadar etkili olacağı uyarısında bulunuyor.

550 BİN KİŞİ KARANLIKTA KALDI

Öte yandan, "poweroutage.us" isimli site de kasırganın vurduğu bölgelerde şu ana kadar yarım milyona yakın ev ve iş yerinde elektrik kesintisi yaşandığını yazdı. Yaklaşık 550 bin kişinin çarşamba gecesi elektriksiz kaldığı belirtildi.

ABD de Sally kasırgası, 550 bin kişiyi elektriksiz bıraktı #2

HALEN LAURA KASIRGASININ YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

ABD Başkanı Donald Trump;, Florida, Alabama, Mississippi ve Louisiana eyaletleri gibi Sally kasırgasının etkili olduğu bölgelerde de acil durum ilan ederek her türlü yardıma hazır olduklarını açıklamıştı.

Diğer taraftan, 27 Ağustos'ta Laura kasırgasının vurduğu Louisiana'nın güneybatı kesimlerinde binlerce kişinin hala sığınaklarda yaşadığı ve bölgede elektrik kesintisinin devam ettiği belirtiliyor.

Atlantik Okyanusu açıklarında devam eden tropikal siklonlardan Teddy'nin de saatte 160 kilometreye ulaşan rüzgarlar nedeniyle kasırga kategorisine yükseldiği ve Karayip Adaları'na 1.300 kilometre uzaklıkta olduğu ifade ediliyor.

Yetkililer, bu yıl yoğun bir kasırga sezonu geçirildiğini belirterek, bu dönemin bitmesine 2,5 ay olduğuna dikkati çekiyor.

ABD de Sally kasırgası, 550 bin kişiyi elektriksiz bıraktı #3

İlginizi Çekebilir
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
540 YORUM
3. Sayfa
Hadise ve Mehmet Dinçerler'in ayrılık sebebi ortaya çıktı
Hadise ve Mehmet Dinçerler'in ayrılık sebebi ortaya çıktı
489 YORUM
Magazin
Mansur Yavaş'tan İyi Parti'nin adaylık çağrısına olumlu yanıt
Mansur Yavaş'tan İyi Parti'nin adaylık çağrısına olumlu yanıt
940 YORUM
Gündem
Rafael Sadi: Erdoğan ile üniversitede 4 sene beraber okuduk
Rafael Sadi: Erdoğan ile üniversitede 4 sene beraber okuduk
502 YORUM
Gündem
Kazanca götürecek stratejiler!
ADVERTORIAL
FxAds