ABD'de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu

ABD'de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu

ABD’de dün gece siyahi bir adam aracında uyuduğu sırada polis tarafından gözaltına altına alınmak istendi. Siyahi adam polise direnince vurularak öldürüldü.

ABD'de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu

ABD’de siyahi George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve haftalardır devam eden protestolara rağmen polis şiddeti son bulmuyor.

Protestolar devam ederken polisin şiddet kullanımında da doz her geçen gün artıyor.

Georgia eyaletine bağlı Atlanta kentinde dün gece polis aldığı ihbar üzerine bir fast-food restoranına ait park alanına gitti.

ABD'de polis 1 siyahi Amerikalı daha öldürdü VİDEO

ARACINDA UYUYAN ADAMI GÖZALTINA ALMAK İSTEDİLER

Park alanında arabasının içinde uyuyan 27 yaşındaki siyahi Rayshard Brooks’u araçtan indirerek, gözaltına almak istedi.

Brooks'un polise direndiği sırada şok tabancası ile vurulduğu görülürken, ardından polisin elindeki şok tabancasını alarak, olay yerinden kaçtığı anlar kameralara yansıdı.

KAÇARKEN VURULDU

Polis, Brooks’u kaçtığı sırada vurarak, öldürdü.Georgia Eyaleti Soruşturma Bürosu (GBI) tarafından yapılan açıklamada “Cuma günü memurlar saat 22:33'te bir 911 çağrısına cevap verdiler. Park edilmiş bir araçta uyuyan ve diğer müşterilerin araçlarına engel olan bir adam hakkında ihbar aldılar. Olay yerine ulaşan memurlar kendisine test yapmak istediler. Ancak başarısız oldular. Bunun üzerine önleyici gözaltı kararı aldılar. Bu sırada hayatını kaybeden kişi gözaltına alınmaya direndi. Memurlar şok tabancası kullanmak zorunda kaldı” ifadeleri kullanıldı.

GBI, olayla ilgili sosyal medyada yer alan videonun incelendiğini aktarırken, Brooks’un kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

ABD de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu #1