ABD'de çöken binadaki son ceset çıkarıldı

ABD'de çöken binadaki son ceset çıkarıldı

Miami'de, 24 Haziran'da gece yarısı çöken 13 katlı binanın enkazı altında son kayıp kişi olduğuna inanılan bir kişi daha bulunarak ölü sayısı 98'e çıktı.

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach'ın kuzeyinde, yaklaşık 5 bin 600 nüfuslu Surfside yerleşkesinde, 24 Haziran'da 13 katlı 270 dairelik "Champlain Towers" adlı lüks kondo binasının yarısı aniden çökmüştü.

Enkaz altında son kayıp kişi olduğuna inanılan bir kişi daha bulundu.

Böylece ölü sayısı 98'e çıktı.

"ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIK"

Miami-Dade Belediye Başkanı Daniella Levine Cava, basın toplantısında, kimlik bilgilerinde 54 yaşındaki Estelle Heda olduğu belirlenen kişinin enkaz altında kalan son kurban olduğuna inanıldığını belirtti.

Miami'de çöken 13 katlı binada ölenlerin sayısı artıyor-Video

Cava, binanın altından ölü olarak çıkarılan 98 kişinin yasını tuttuklarını vurgulayarak, "Ancak ailelerin gözünün arkada kalmaması için elimizden gelen her şeyi yaptık." dedi.

Bir aydan fazladır enkaz altında kurban arayan ekipler, 23 Haziran'da arama çalışmalarını sonlandırdıklarını duyurmuştu.

Enkazdan en son 15 Temmuz’da bir kişinin cesedine ulaşılmasının ardından ölü sayısı 97 olarak kayıtlara geçmişti.

9 MİLYON DOLARLIK TAMİRAT YAPILMADI

Surfside bölge yetkilileri, bina yönetimi ile 2018'de yapılan yazışmalarda, 1981 yapımı binada büyük yapısal hasar bulunduğuna dikkati çekmiş, çatlayan kolonları ve ufalanmaya başlayan betonunda yaklaşık 9 milyon dolarlık tamirat gerektiğini bildirmişti.

Söz konusu binanın güvenli olmadığı gerekçesiyle geri kalan güney kısmı da 4 Temmuz'da yerel saatle 22.30'da kontrollü şekilde yıkılmıştı.

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #1

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #2

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #3

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #4

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #5

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #6

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #7

ABD de çöken binadaki son ceset çıkarıldı #8