ABD Başkanı Donald Trump, koronadan sonra sağlık durumunu anlattı

ABD Başkanı Donald Trump, koronadan sonra sağlık durumunu anlattı

ABD Başkanı Trump, virüse yakalandıktan sonra nefes sorunu yaşamadığını söyledi. İlaç almayı sevmediğini belirten Trump, son 8 saattir ilaç kullanmadığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, koronadan sonra sağlık durumunu anlattı

Koronavirüs tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump, sağlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Trump, koronavirüs teşhisi konulduktan sonraki ilk mülakatını Fox televizyonunda yayınlanan Tucker Carlson Show için Doktor Marc Siegel'in sorularını yanıtlayarak verdi.

"NEFES SORUNUM YOKTU"

Şu anda kendini "oldukça güçlü" hissettiğinin altını çizen Trump, "Walter Reed Askeri Hastanesi'ne giderken kendimi çok güçlü hissetmiyordum ancak bu hastalığı geçiren birçok insanın aksine nefes sorunum yoktu." ifadesini kullandı.

"8 SAATTİR İLAÇ ALMIYORUM"

Siegel'in "Doktorların dediği vakitten önce hastaneden ayrılmak istediniz mi?" şeklindeki sorusuna ise Trump, "Evet istedim. Beni sadece gözlem için orada tutmak istediler ama ben ilk günden sonra zaten kendimi çok iyi hissediyordum." yanıtını verdi.

Trump, "Son 8 saattir, hiçbir ilaç almıyorum. Bu da beni daha iyi hissettiriyor çünkü ilaç almayı sevmiyorum." ifadesini kullandı.

Hastanede akciğer tomografisi çekildiğini belirten Trump, "Akciğerde biraz tıkanıklık olduğunu söylediler ama her gün daha da iyileştim." diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, koronadan sonra sağlık durumunu anlattı #1

"BODRUM KATINDA SAKLANAN BİRİ OLAMAM"

Trump, "evinin bodrum katından çıkmıyor" diye eleştirdiği Demokrat rakibi Joe Biden'a da gönderme yaparak, "Ben virüs konusunda bir tehlike olduğunu biliyordum ama hayatının geri kalanında evinin bodrum katında saklanan biri olamam. Ben dünyanın en büyük ekonomisine sahip bir ülkeyi yönetiyorum." dedi.

Kendisine verilen steroid'in yan etkileri olup olmayacağına ilişkin bir soruya Trump, "Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Bence ben bu ilacı iyi tolere ettim." yanıtını verdi.

"BEYAZ SARAY'DA KAPMIŞ OLABİLİRİM"

Trump, koronavirüs tedavisi gören kişiler için de plazma bağışında bulunacağını açıkladı.

Koronavirüsü nerede kapmış olabileceğinin sorulması üzerine Trump, "Bilmiyorum. Beyaz Saray'da büyük etkinlikler oluyordu belki de orada kaptım. Ama gerçekten bilmiyorum." dedi.

Trump, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu ViDEO