Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika son yolculuğuna uğurlandı

Sinema ve tiyatro sanatçısı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'nın cenazesi, camiye getirildi. Eşine son görev için gözyaşları içinde hazır bulunan Akbağ'ı, dostları teselli etti.

Ensonhaber.com
Detay Haber
14.03.2019 13:22

Geçtiğimiz salı günü saat 18.30 sıralarında İzmir- Çeşme Otoyolu İstihkam Eğitim ve Merkez Komutanlığı yakınlarında takla atan Muammer Renda yönetimindeki 35 S 7580 plakalı kamyonette bulunan Zafer Çika, ağır yaralandı; kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Bugün toprağa verilen Çika'nın cenazesi, İzmir'deki Alsancak Hocazade Camisi'ne getirildi.

GALATASARAY ATKISI SERİLDİ

Öğlende kılınan cenaze namazının ardından Çeşme Mezarlığı'nda toprağa verilen Zafer Çika'nın musalla taşına konulan tabutunun üzerine, '35' ve 'Zafer Çika' yazılı Galatasaray takımı forması ile atkısı serildi.

FATİH TERİM VE YILMAZ VURAL DA KATILDI

Törene Çika'nın eşi Demet Akbağ, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, teknik direktör Yılmaz Vural, sporcu Şahika Ercümen ile sanatçılar Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Serhat Özcan, Şahan Gökbakar, Olgun Şimşek, Cezmi Baskın, Sermiyan Midyat, Yonca Evcimik gibi birçok ünlü isim katıldı.


VASİYETİ ÜZERİNE İZMİR'DE DEFNEDİLDİ

Zafer Çika'nın daha önce eşi Demet Akbağ'a, Çeşme'de toprağa verilmek istediğini söylediği, vasiyeti gereği de burada son yolculuğuna uğurlandığı bildirildi.