Yol verme kavgasında cinayet zanlısına 12 yıl 6 ay hapis

Yol verme kavgasında cinayet zanlısına 12 yıl 6 ay hapis

Bursa'da eki grup arasında trafikte çıkan silahlı kavgada bir kişiyi öldüren sanıklar, 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yol verme kavgasında cinayet zanlısına 12 yıl 6 ay hapis

Geçen yıl aralık ayında Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı 23 Nisan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iki grup trafik yol vermeme yüzünden tartıştı.

Daha sonra kavgaya dönüşen tartışmada, taraflar birbirine sopayla saldırdı.

KALBİNDEN VURULAN GENÇ ÖLDÜ

Özkan Hoşgün (26), kavgada ateşlenen silahla kalbinden yaralanarak hayatını kaybetti. Silahı ateşleyen Arda T. (24) ve silah veren Kenan M. (26) tutuklandı. Tutuklu sanıklar hakkında Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'kasten adam öldürmek' suçundan dava açıldı.

Bursa'da yol verme cinayeti İZLE

"KENDİMİ KORUMAK İÇİN ATEŞ ETTİM"

Son kez hakim karşısına çıkan ve daha önceki ifadesini tekrarlayan Arda T., "Hastaneye gittik. Kenan ile arabaya bineceğimiz sırada beyaz bir araba geldi, yanımıza yanaşıp camı açtı. Biz de adres soracaklarını sanıp camımızı indirdik. Arabanın içinde bulunan rahmetli Özkan Hoşgün, birden Kenan'a küfretti. Sonra rahmetli aşağı indi, elinde beyzbol sopası ve sopanın ucunda demir vardı. Sonra arabadan arkadaşları indi. Kavga büyüyordu, bir arbede oluştu. Kavga ilerledikçe ben darbe almaya başladım. Bilincimi kaybetmek üzereydim. Aldığım darbelerden dolayı sonra arkadaşlarına 'Arabadan silahı getirin' diye bağırdı. Kendimi daha fazla savunamayacaktım, bana vurmaya çalıştı. Ben ani bir hareketle kendisini yere düşürdüm. O yerdeyken de vurmaya devam ettim. O sıra sopayı alacaktım ama başaramadım. Sonra elimden kaçtı. Ben de Kenan'dan silahı aldım. Kenan bana 'Ne yapıyorsun, yapma' dedi. Korkutmak için aldım silahı. Kendimi daha fazla savunamayacaktım, yere doğru ateş ettim. Ama rahmetli üzerime gelmeye devam ediyordu. Gözlerimi açtığımda rahmetli yerde yatıyordu. Amacım korkutmaktı, hedef gözetlemedim. Kendimi korumak için ateş ettim. Olay nedeniyle üzgünüm, böyle olsun istemezdim." dedi.

Yol verme kavgasında cinayet zanlısına 12 yıl 6 ay hapis #1

PİŞMAN OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

Diğer tutuklu sanık Kenan M. de daha önce benzer ifadeler kullanarak olayın kasten olmadığını, ağır tahrik içerisinde bilinçsizce ve yanlışlıkla meydana geldiğini söyledi. Son sözlerinde sanıklar, olaydan dolayı pişman olduklarını söyledi.

Yol verme kavgasında cinayet zanlısına 12 yıl 6 ay hapis #2

SİLAHI VEREN TAHLİYE OLDU, ÖLDÜREN 12 YIL 6 AY ALDI

Mahkeme heyeti, Arda T.'ye önce müebbet ardından iyi hal ve tahrik indirimi uygulayarak 12 yıl 6 ay, Kenan M.'yi ise önce müebbet ardından yardım etmek suretiyle tahrik ve iyi hal indirimi uygulayarak, 5 yıl hapis cezası verip tahliye etti. Tutuksuz sanık Ferhat C., adam öldürme suçunun sabit olamaması sebebiyle beraat etti. Mahkeme, Arda T.'nin kararla birlikte tutukluluğun devamına karar verdi.

İlginizi Çekebilir
TBMM'de Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında tansiyon arttı
TBMM'de Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında tansiyon arttı
1558 YORUM
Politika
Altın Kelebek'te ödül alan Pınar Deniz: Dünyayı kurtarmam lazım dedim
Altın Kelebek'te ödül alan Pınar Deniz: Dünyayı kurtarmam lazım dedim
722 YORUM
Gündem
Bu sistem sayesinde 29 yaşında milyoner oldu!
ADVERTORIAL
Highfx
Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı
Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı
374 YORUM
3. Sayfa
TÜİK kasım ayı enflasyonunu açıkladı
TÜİK kasım ayı enflasyonunu açıkladı
702 YORUM
Ekonomi