Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı

Kız çocuğunun ifadesinde anne Ç.E'nin, eşi S.E. tarafından oturdukları daireden aşağı atıldığı ortaya çıktı.

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı

Van'da S.E., iddiaya göre 24 Nisan tarihinde, Ramazan ayında tartıştığı eşini apartmanın 3. katından attı.

6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sanığın “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 20 yıla hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi.

İNTİHAR SÜSÜ VERDİ

İddianamede, şüphelinin, tartışma yaşadığı eşinin boğazını sıkarak bilincini kaybetmesi sonucu kucağına alarak balkondan atması şeklinde gerçekleşen eylemi nedeniyle ilgili sevk maddelerince cezalandırılması talep edildi.

S.E'nin, Ç.E'yi tartışmanın ardından üçüncü kattan atıp, olaya intihar süsü verdiği ortaya çıktı.

SÖZLÜ VE PSİKOLOJİK ŞİDDET

Ağır yaralanan ve nisan ayından bu yana hastanede tedavi gören müşteki iki çocuk annesi Ç.E., eşinin kendisine sürekli sözlü ve psikolojik şiddet uyguladığını belirtti.

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı ViDEO

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı #1

"KAPITI AÇTIĞIMDA..."

O gün bir yaşına giren bebeği için pasta almaya çıktığını dile getiren anne Ç.E., "Ramazan günü pasta almaya çıktığım sırada S.E. başka bir kadınla oturmuştu. Ben de Ramazan günü ayıptır insanların gözü önünde oruçlarınızı yiyorsunuz dedim. O da benim kadınlık gururumu incitecek şeyler söyledi.

Ben de o sırada çocuklarımı alıp eve geri döndüm. Daha sonra evde iftar sofrasını hazırlarken S.E. kapıyı çaldı. Kapıyı açtığımda çok asabiydi ve neyi olduğunu sordum. O da yine aynı hakaretleri defalarca tekrarladı." dedi.

ÜÇÜNCÜ KATTAN ATTI

Eşinin psikolojik şiddetten sonra fiziksel şiddet uyguladığını ve ilk olarak sağ gözüne vurduğunu ileri süren Ç.E., “Beni darbettikten sonra salona koştum ve babamı aradım. Ancak babam telefonuna cevap vermedi. Daha sonra 155 polisi aradım, arama kayıtlarım da var. Polise ‘beni kurtarın’ dedim. S.E., polisle konuştuğumu görünce boynumu çevirdi. Daha sonra intihar süsü vermek için 3’üncü kattan aşağı attı." diye konuştu.

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı #2

"İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMEDİM"

Hastanenin yoğun bakımında kendine geldiğini ve kendisinin intihar ettiğinin söylendiğini dile getiren Ç.E., asla intihara teşebbüs etmediğini savundu.

İntihar etmediğini vurgulayan Ç.E., bilincini kaybettikten sonra eşinin kendisini öldürmek kastıyla aşağıya attığını ve intihar etmiş gibi gösterdiğini ileri sürdü. Eşinden ve ailesinden davacı olduğunu söyleyen Ç.E., adaletin yerini bulmasını istedi.

ÇOCUĞUN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli ve müştekinin kızının adli destek uzmanı eşliğinde alınan beyanında, salonda telefonla oynadığı sırada annesiyle babasının tartışmaya başladıkları aktarıldı.

Annesi Ç.E'nin, "Beni bu evden götürün" şeklinde bağırdığını, S.E'nin ise Ç.E'yi kucağına alarak aşağıya attığını gördüğünü söyleyen kız çocuğu, babasına "Baba yapma, ben annemi çok seviyorum." dediğini ifade etti.

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı #3

"BALKON KAPISININ SESİNİ DUYDUM"

İddianamede ifadesine yer verilen S.E. ise eşiyle ailevi nedenlerden dolayı sürekli sorun yaşadıklarını, olay günü de kızının doğum günü için pasta almaya gittikleri sırada tartıştıklarını belirtti.

İfadesinde eşinin kendisine, polisi aradığını kadın sığınma evine gideceğini söylediğini belirten S.E., tartıştıkları sırada eşinin sinir krizi geçirdiğini, kızını almak için odasına yöneldiğinde balkon kapısının sesini duyduğunu aktardı.

Balkona çıktığında ise eşinin yerde yattığını gördüğünü savunan S.E., daha sonra yoldan geçen bir arabayı durdurarak hastaneye götürdüğünü aktardı.

Van’da tartıştığı eşini üçüncü kattan attı #4

AVUKAT: EŞİ TARAFINDAN ATILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Mağdur kadının avukatı Sunay Koç, 24 Nisan'da gerçekleşen olayla ilgili soruşturmanın ilk etapta intihara teşebbüs olarak açıldığını ifade etti.

Müvekkilinin yoğun bakım süreci sonrasında kendine gelmesinin ardından psikologlar eşliğindeki alınan beyanları sayesinde eşi tarafından atıldığının ortaya çıktığını belirten Koç, “Müvekkilin eşinin beyanı alındı, daha sonra savcılıkça tutukluluğa sevk edildi. Sanık tutukluğa sevk edildi fakat tutukluluk talebi reddedildi. Savcılığın buna itiraz etmesine rağmen tekrar tutukluluk talebinin reddine karar verildi.

Bundan sonra ailenin 5 yaşındaki çocuğu olayı daha da aydınlattı. Çocuk, annesinin babası tarafından atıldığını beyan etti. Bununla beraber iddianame hazırlandı ve ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan dava açıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da davaya müdahil oldu. Davaya dışarıdan müdahil olmak isteyen sivil toplum kuruluşları da var. Olayın takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.