Van'da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz

Van'da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP il binası önündeki eylemlerini 4'üncü haftada da sürdürdü. Geçen hafta 14 ailenin katıldığı eyleme, bu hafta 20 aile ile devam edildi.

Van'da çocukları ve yakınları PKK'lı teröristlerce kaçırılan aileler, Cumhuriyet Caddesi'ndeki AVM önünde bir araya geldi.

Aileler, yürüyüş yaparak, ellerinde Türk bayraklarıyla PKK'yı protesto etti.

Güvenlik önlemleri eşliğinde HDP il binası önüne gelen kadınlar, ellerinde çocuklarının fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla 'Dağları kurtlara, kuşlara bırakın', 'Çocuklarımızı istiyoruz', 'Anneler nöbette', 'Artık yeter yakamızdan düşün', 'Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak' yazılı dövizleri taşıdı.

HDP’LİLER TEF, MÜZİK VE ZILGIT İLE ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

HDP Van il binasına kadar slogan atarak, yürüyen aileler için polis de güvenlik önlemi aldı.

Bina önüne gelen aileler, "Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP" sloganları attı. Parti binası bahçesinde toplanan HDP'liler de tef, müzik ve zılgıt ile eylemi engellemeye çalıştı.

Geçen hafta 14 ailenin katıldığı eyleme bu hafta ise 20 aile katıldı.

Van'da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz VİDEO

Van da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz #1

TEK BAŞINA YAŞAYAN ANNE: OĞLUMU İSTİYORUM

Van'daki eyleme 9 yıl önce 8 yaşındayken kaçırılan oğlu Yunus için katılan Geleser Alkan, "Gevaş ilçesinde tek başıma yaşıyorum. Oğlumu istiyorum. Kahvaltıdan sonra oğlum kayıplara karıştı. Oğlumu istiyorum. Ben hastayım. Ben tek başıma yaşıyorum, kimsem yok. Oğlumu istiyorum, gelsin bana yetişsin. Ben şeker hastasıyım. Oğlumun sıkıntısından dolayı hastalandım. 9 yıldır oğlumdan haber alamıyorum." dedi.

Van da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz #2

“BU KÜRT-TÜRK DAVASI DEĞİL, YUNANLARIN DAVASIDIR”

6 yıl önce çalıştığı iş yerinde yemeğine ilaç katılan kızı Şilan’ın dağa kaçırıldığı dile getiren anne Atiye Dayan "Kızımı istiyorum. HDP kızımı kaçırdı, PKK'ya teslim etti. HDP ve PKK'dan kızımı istiyorum. Kızım hastadır. 6 yıldır kızım dağda. Bu başladığımız eylemi de sonuna kadar devam edeceğiz. Evlatlarımızı alana kadar da bu kapıdan ayrılmayacağız. Biz HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Bizim PKK'ya verecek çocuklarımız yok. Biz de Kürt’üz ama biz kimsenin çocuklarını kaçırmıyoruz. Bu Kürt-Türk davası değil, bu Yunanların davasıdır. Biz HDP'nin kapatılmasını istiyoruz. HDP olmasa, PKK da olmaz. Bu HDP kapansa hiç kimsenin evi, ocağı yanmaz. 6 senedir ben neyin bedelini ödüyorum. Ben kızımı istiyorum HDP'den. Buradan Pervin Buldan'a da sesleniyorum. Kandil’e, Murat Karayılan'a selam göndereceğine bizim evlatlarımızı alsın bize versin." diye konuştu.

Van da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz #3

Kadın ve Demorkasi Derneği üyeleri de, HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan anneleri destek vererek, karanfil hediye etti.

Van da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz #4

Van da evlat nöbetine katılan aileler: HDP olmasa PKK da olmaz #5

İlginizi Çekebilir
İstanbul'da bugünkü trafik yoğunluğu
İstanbul'da bugünkü trafik yoğunluğu
281 YORUM
Gündem
Medyanın ilgisi Ronaldo'da
Medyanın ilgisi Ronaldo'da
132 YORUM
Dünyadan futbol
Sahte doktorun foyasını, aldattığı sevgilisi ortaya çıkardı
Sahte doktorun foyasını, aldattığı sevgilisi ortaya çıkardı
462 YORUM
Gündem
Portekiz, Ronaldo'nun pozisyonu için FIFA'ya başvuracak
Portekiz, Ronaldo'nun pozisyonu için FIFA'ya başvuracak
133 YORUM
Futbol
Elektrikli Araba Devi İçin Yatırımın Tam Zamanı!
ADVERTORIAL
Tesla