Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak

Arazide kendisinden yaşça büyük biri tarafından dövülerek kafasında birçok yarık oluşan çocuk, ölümden döndü.

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak

Van’ın Çaldıran ilçesi Erginler Mahallesi’ndeki arazide bulunan 5’inci sınıf öğrencisi Mert Akdemir (10), yemek yediği esnada arkasından gelen ve yaşça kendisinden büyük olan B.D. tarafından dövüldü.

Kafasında birçok yarık oluşan ve sırtında darp izleri bulunan Mert Akdemir, hemen hastaneye kaldırıldı. Vuran kişinin babası tarafından hastaneye götürülerek ilk müdahalesi yapılan Akdemir, hala üzerindeki şoku atamıyor.

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak VİDEO

“ÇOCUĞU RESMEN ÖLDÜRMÜŞLER”

Oğlu hastaneye götürülürken tesadüfen gördüğünü belirten baba Dilaver Akdemir, “Oğlum ne oldu sana diye sorduğumda ilk olarak bana düştüğünü söyledi. Vuran çocuğun babası, oğlumu hastaneye getirmiş. Bana ‘senin çocuğun kayalıklardan düşmüş’ dedi. Çocuğu resmen öldürmüşler. Doktorlar da inanmamış.” dedi.

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #1

“BANA DA GÖZDAĞI VERİYOR”

Çocuğunun korkutulduğunu da iddia eden baba Akdemir, “Çocuğuma ‘eğer sen beni dövmüşler dersen seni alıp bir daha ailene göstermezler’ demişler. Ben şikayetçiyim. Bugün benim çocuğumun başına geldi, yarın başkasının başına gelmesin. Adam bana da gözdağı veriyor. Ne gerekiyorsa yapılmasını istiyorum. Çocuğum ölümden dönmüş, eğer çobanlar olmasaydı bugün çocuğum yanımda olmazdı. Bunların cezalandırılmasını istiyorum. Dışarıda gezmelerine gönlüm razı değil.” ifadelerini kullandı.

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #2

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #3

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #4

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #5

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #6

Van’da 10 yaşındaki çocuğa öldüresiye dayak #7