Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü

Antalya'da, hakkında uzaklaştırma kararı bulunan bir kişi, balkondan girdiği evinde tartıştığı baldızını sokakta kovalayarak boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladı.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü

Antalya'nın Kepez ilçesi Teomanpaşa Mahallesi'nde bir kız çocuğu annesi Siham K., güvenlik görevlisi eşi 41 yaşındaki Ercan K.'nin kendisine şiddet uygulaması, ölümle tehdit etmesi ve sürekli hakaret etmesi iddiasıyla bir süre önce şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine Ercan K.'ye uzaklaştırma cezası verildi.

ANNESİ GÜNDÜZ VAKTİ GELİP ÇOCUĞU ALIP, GİTTİ

Çocuğuyla kalmaya başlayan Siham K., hamile olduğu için Fas'ta yaşayan 24 yaşındaki kız kardeşi Rajae Ait'i yanına çağırdı. Dün öğle saatlerinde Ercan K.'nin annesi, Siham K.'nın evine giderek torununu alıp, ayrıldı. Uzaklaştırma kararı bulunan Ercan K. de akşam saatlerinde, konuşmak için eşinin kaldığı 3 katlı apartmanın zemin katındaki daireye geldi.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü #1

EVDEN ÇIKIP KAÇMAYA BAŞLADI

Eşi kapıyı açmayınca Ercan K., elinde bıçakla balkondan içeri girdi. Eşini elinde bıçakla karşısında gören Siham K., korkuya kapılarak fenalık geçirdi. Evde bulunan Rajae Ait bir yandan ablasına yardım etmeye çalışırken, bir yandan da eniştesini evden uzaklaştırma çalıştı. Ancak Ercan K., baldızına saldırdı. Korkan kadın, evden çıkarak kaçmaya başladı.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü #2

BIÇAKLA KOVALADI

Rajae Ait, çığlık atıp yardım isteyerek sokağın karşısındaki Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi'nin bahçesine girdi. Sağlık merkezinin güvenlik görevlileri, elinde bıçakla koşarak gelen Ercan K.'yi içeri almamak için bahçe kapısını kapattı. Ancak saldırgan, güvenlik görevlilerine doğru elindeki bıçağı sallayarak onları aşmayı başardı. Ercan K., bir süre bahçede kovalayıp yakaladığı baldızını, vücudunun çeşitli yerlerinden ve boğazından bıçakladı. Sonrasında özel güvenlik görevlileri, Ercan K.'ye müdahale etti.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü #3

SALDIRGAN KAÇTI

Saldırgan, güvenlik görevlilerinin elinden kurtularak olayda kullandığı bıçakla kaçtı. Kanlar içinde yere yığılan Rajae Ait için 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istendi. Acil çağrı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Rajae Ait, ilk müdahaleden sonra ambulansla özel hastaneye kaldırıldı. Bu sırada olay yerine gelen ve kardeşini gören Siham K., uzun süre gözyaşı döktü. Komşularının sakinleştirmeye çalıştığı Siham K., kontrol için aynı hastaneye götürüldü.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü #4

KURTARILAMADI

Rajae Ait, tedaviye alındığı hastanede, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Rajae Ait'in cenazesi Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan ilk otopside, Rajae Ait'in 12 yerinden bıçaklandığı ve boğazının kesildiği tespit edildi.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü #5

BALDIZINI TACİZ ETMİŞ

Ercan K.'nin daha önce baldızı Rajae Ait'e cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Sihan K.'nin ifadesine başvuran polis ekipleri, Ercan K.'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Uzaklaştırma kararı bulunan adam baldızını öldürdü #6