Uçan tekmeyle durdurduğu gaspçılar yakayı ele verdi

Uçan tekmeyle durdurduğu gaspçılar yakayı ele verdi

Antalya'da, evlilik hazırlığı yapan bir kişinin, banka şubesinden çektiği parayı gasbetmeye çalışan hırsız ve sevgilisi, özel ekip tarafından yakalandı.

Uçan tekmeyle durdurduğu gaspçılar yakayı ele verdi

Antalya'nın Kepez ilçesi Teomanpaşa Mahallesi'nde evlilik hazırlığı yapan 32 yaşındaki Deniz Tuzlalı, ev almak için 10 yıldır biriktirdiği 120 bin TL'yi banka şubesinden çekerek, başka bir bankanın şubesine yatırmak istedi.

PARASINI KURTARMAYI BAŞARDI

Yolun karşısına geçmeye çalışan Tuzlalı'yı takip eden kimliği belirsiz kişi, para dolu poşeti alarak kaçtı. Hızlı davranan Tuzlalı, şüpheliyi kovalamaya başladı. Banka şubesinin önüne gelen Deniz Tuzlalı, 'uçan tekme' attığı şüpheliyi düşürdü. Poşetin yırtılmasıyla para etrafa saçılırken, kargaşadan faydalanan gaspçı kaçtı. Deniz Tuzlalı ve çevredekiler ise parayı topladı. Parasını kurtarmayı başaran Deniz Tuzlalı, gaspçıdan şikayetçi oldu.

'Uçan tekme'yle gaspçıyı düşürüp parasını kurtardı İZLE

EMNİYET MÜDÜRÜNÜN TALİMATIYLA ÖZEL EKİP KURULDU

Olayla ilgili inceleme başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Deniz Tuzlalı'nın ifadesinin ardından şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulacan'ın talimatıyla Asayiş Şube Müdürü Furkan Satılmış Gediktaş'ın kurduğu özel ekip, Kepez ilçesi Teomanpaşa ve Yeni Emek mahallelerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Özel ekip, Deniz Tuzlalı'nın parasını gasbetmeye çalışan kişilerin C.B. ve kız arkadaşı D.E. olduğunu, Muratpaşa ilçesine kaçtıklarını belirledi.

Uçan tekmeyle durdurduğu gaspçılar yakayı ele verdi  #1(Deniz Tuzlalı)

80 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

Polis, Kızılarık ve Konuksever mahallelerindeki güvenlik kameralarını da inceledi. Yaklaşık 80 güvenlik kamerasına ait kayıtları inceleyen Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesi'nde telefoncu dükkanında olduğunu belirledi. Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, iş yerine yaptıkları baskında C.B. ve D.E.'yi gözaltına aldı. İş yerinde yapılan aramada, şüphelilerin dün olay sırasında giydikleri elbiseleri bulundu. Polis şüphelilerin evlerinde de arama yaptı.

Uçan tekmeyle durdurduğu gaspçılar yakayı ele verdi  #2(Sevgililer C.B./D.E.)

GÖZCÜLÜK YAPAN SEVGİLİSİ, KURBANININ FOTOĞRAFINI ÇEKİP, GÖNDERMİŞ

Ekipler, C.B. ve D.E.'nin cep telefonlarında yaptığı incelemede, Deniz Tuzlalı'nın bankada para çektiği sırada ve bankadan elinde para dolu poşetle çıktığı anlarda çekilen fotoğraflarını buldu. D.E.'nin bankada gözcülük yaptığı, hedef seçtiği Deniz Tuzlalı'nın fotoğraflarını çekip dışarda bekleyen sevgilisi C.B.'ye mesaj yoluyla attığını tespit edildi. Şüpheliler, sorguları için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. C.B. ve D.E., ilk ifadelerinde yüklü miktarda borçları olduğunu, ödeme güçlüğü çektikleri için böyle bir yola başvurduklarını söyledi.

İlginizi Çekebilir
Tokat'ta Vali'nin elini sıkmayan subaylar görevden alındı
Tokat'ta Vali'nin elini sıkmayan subaylar görevden alındı
2139 YORUM
Gündem
Manisa'da şahıs mülkünden su yerine petrol çıktı
Manisa'da şahıs mülkünden su yerine petrol çıktı
373 YORUM
İç Haber
Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi
Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi
1229 YORUM
Gündem
BitBot ile hemen kazanın!
ADVERTORIAL
Bitbot
Kılıçdaroğlu'nun Sabiha Gökçen Havalimanı sözleri yeniden gündemde
Kılıçdaroğlu'nun Sabiha Gökçen Havalimanı sözleri yeniden gündemde
608 YORUM
Gündem