'Trafik cezalarına af' paylaşımından sonra kazada öldü

'Trafik cezalarına af' paylaşımından sonra kazada öldü

25 yaşındaki Serdar Kurt'un ehliyetsiz kullandığı motosiklet, ciple çarpıştı. Kurt, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

'Trafik cezalarına af' paylaşımından sonra kazada öldü

Antalya'da sosyal medya hesabından "Trafik cezalarına af gelsin" paylaşımı yapan genç, aynı günün gecesinde kullandığı motosikletin ciple çarpışması sonucu hayatını kaybetti.

Önceki gün saat 22.00 sıralarında meydana gelen kazada, Manavgat istikametinden Alanya istikametine gitmekte olan 25 yaşındaki Serdar Kurt’un kullandığı plakasız motosiklet, Çavuşköy kavşağına geldiğinde aynı istikamette seyir halindeki Sacit Ç.'nin kullandığı DW-433-NJ plakalı ciple çarpıştı.

100 METRE SÜRÜKLENDİ

Çarpışmanın şiddetiyle yaklaşık 100 metre sürüklenen motosikletin sürücüsü Serdar Kurt'un duran kalbi, kaza anında aracıyla olay yerinden geçmekte olan bir doktor ve 112 sağlık ekibinin müdahalesiyle çalıştırılarak hayata döndürüldü.

TAVUK ALMAYA GİDİYORDU

Ambulansla Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Serdar Kurt, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Serdar Kurt’un eşiyle birlikte Evrenseki’de bir muz serasında çalıştığı, ayrıca tavuk hobisi olduğu ve tavukçulukla ilgilendiği, kaza sırasında da Çavuşköy Mahallesi'ndeki bir arkadaşından tavuk almak için motosikletiyle yola çıktığı öğrenildi.

Yol kenarında bulunan otelin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ise, karanlık olmasına rağmen motosikletin kavşağı biraz geçtikten sonra durduğu, kısa süre beklediği ve dikkatsiz bir şekilde yolun sağından sol tarafa kavşağa yöneldiği sırada cipin çarparak sürüklediği görüldü.

 Trafik cezalarına af  paylaşımından sonra kazada öldü #1

"YOLU DİKİNE KESTİ"

Fransa’dan tatilini geçirmek üzere eşiyle birlikte Manavgat’a gelen cip sürücüsü Sacit Ç., sol şeritten giderken motosikletin aniden yolun sağından sol tarafa hareket ettiğini belirterek, "Ters yönden gelip yolu kesti, ne yapıyor bu diye bağırarak fren yaptım sola kırdım ama çarptım. Çok üzgünüm, yolu dikine kesti. Benim işim bu zaten, sürücü kursu hocasıyım ama kurtaramadım." diye konuştu.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Olayı anlatırken gözleri dolan sürücü Sacit Ç., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Kazada hayatını kaybeden Serdar Kurt'un ölümünden sonra ortaya çıkan paylaşımı ise dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından "Trafik cezaları af gelsin, yapılandırılsın diyen arkadaş arıyoruz, kaç kişiyiz" yazılı paylaşım yapan Serdar Kurt'a bir takipçisi, "Kurallara uysan o ceza gelmezdi, gelip de af gelsin diyorsan kendini değil herkesi tehlikeye atıyorsun, direkt ehliyetin alınsın" cevabını verdi.

 Trafik cezalarına af  paylaşımından sonra kazada öldü #2

SAATLER SONRA HAYATINI KAYBETTİ

Serdar Kurt'un kazanın habercisi niteliğindeki "Benim hiç ehliyetim olmadı ki zaten neyi alacaklar" cevabı şaşkına çevirdi.

Serdar Kurt, bu paylaşımdan saatler sonra ehliyetsiz olarak kullandığı motosikletle kavşakta çarpıştığı cipin altına girerek hayatını kaybetti.

 Trafik cezalarına af  paylaşımından sonra kazada öldü #3

 Trafik cezalarına af  paylaşımından sonra kazada öldü #4

 Trafik cezalarına af  paylaşımından sonra kazada öldü #5

 Trafik cezalarına af  paylaşımından sonra kazada öldü #6