Trabzon’da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı

Trabzon’da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı

Of ilçesinde yaşlı kadın, oğlunun kendisine şiddet uyguladığı ve evden kovduğu iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu. Kadının oğlu için 10 gün uzaklaştırma kararı verildu.

Trabzon’da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı

İstanbul'dan Trabzon’un Of ilçesi Sarıbey köyündeki evine gelen 87 yaşındaki Hidaye Durmuş'a, iddiaya göre oğlu S.D. tarafından önceki gün şiddet uygulandı.

Jandarmadan yardım isteyen Durmuş, bir süre sonra yeniden eve döndü.

10 GÜN ANNESİNE YAKLAŞAMAYACAK

Oğlundan tekrar şiddet gören kadın, bu kez büyük oğlu İrfan Durmuş ile adliyeye giderek savcılığa şikayette bulundu. Savcılık şikayet üzerine S.D.'ye, 10 gün annesine yaklaşmama kararı verdi. Hidaye Durmuş da büyük oğlu ile birlikte bir otele yerleşti.

Trabzon’da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı #1

“BENİ ÇEKİP DIŞARI ATTI”

Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Hidaye Durmuş, oğlu S.D. tarafından sürüklenerek dışarı atıldığını belirterek, “Oğlum bana vurdu, dışarı attı. Eve almıyor. Ben evimde oturmak istiyorum. Bana yardım etsinler. Her yerim yara içinde. Beni yerlerde sürükledi. Evim yok, bir şeyim yok. Yüz senelik evimden dışarı attı beni.” dedi.

Trabzon’da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı #2

“EVİMİZE GİREMİYORUZ”

İrfan Durmuş da annesinin devlet korumasına alınması gerektiğini belirterek, “Ağabeyim annemi darbedip şiddet uyguladı. Ben müdahale ettim. Annemi yerde sürüklemeye başladı. Silahına davrandı, silahını tuttum. Aile içi şiddeti bırakın, yaşlı bir kadına şiddet var. Biz aile içi daha büyük olaylara müdahil olmadan gereken işlemlerin yapılmasını istiyoruz. Şu anda şiddet olur, daha büyük olaylar yaşanır diye evimize giremiyoruz.” diye konuştu.

Trabzon’da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı #3