Tekirdağ'da 7 yaşındaki çocuğu üvey babası darbetti

Tekirdağ'da 7 yaşındaki çocuğu üvey babası darbetti

Çerkezköy ilçesinde 7 yaşındaki üvey oğlunu darbettiği ve işkence yaptığı belirtilen kişi, gözaltına alındı.

Tekirdağ'da 7 yaşındaki çocuğu üvey babası darbetti

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Fevzi Paşa Mahallesi Naim Süleymanoğlu Sokak'taki apartmanın birinci katından ağlayan ve bağıran çocuk sesi duyan mahalle sakinleri, durumu polise bildirdi.

Eve gelen polis ekipleri, 7 yaşındaki S.Y.A.'nın elleri, ayakları, yüzü, başı ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp ve yanık izleri olduğunu, saçının da kesildiğini belirledi.

Polis ekiplerinin haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri, çocuğu Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Tekirdağ da 7 yaşındaki çocuğu üvey babası darbetti #1

DEVLET KORUMASINA ALINACAK

Hastanedeki tedavisinde şiddet uygulandığı belirlenen S.Y.A., ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü. Burada pedagog ve avukat eşliğinde ifadesi alınan çocuğa, polisler yemek ikram etti ve oyun oynadı. Çocuğun, işlemlerinin ardından devlet korumasına alınacağı öğrenildi.

ÜVEY BABA TUTUKLANDI

Bir süredir imam nikahlı yaşadığı S.D.A.'nın oğlu S.Y.A.'yı darbettiği ve işkence yaptığı belirtilen üvey baba Ramazan A., polis ekiplerince gözaltına alındı. Zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ da 7 yaşındaki çocuğu üvey babası darbetti #2

Anne S.D.A. ise ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü. Adliyeye çıkarılan Ramazan A. tutuklanırken, anne S.D.A. da adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.