Tartıştığı arkadaşını öldürdü, 2 yıl sonra tutuklandı

Tartıştığı arkadaşını öldürdü, 2 yıl sonra tutuklandı

Başakşehir’de 2 yıl önce öldürülen Afganistan vatandaşının katil zanlısı, polisi karşısında görünce cinayeti itiraf etti.

Tartıştığı arkadaşını öldürdü, 2 yıl sonra tutuklandı

İstanbul Başakşehir’deki bir tekstil atölyesinde çalışan Afganistan uyruklu Ahmet Samir Azizi (28), yaşadığı evde bıçaklanmış halde bulundu.

Hastaneye kaldırılan Azizi, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İTİRAF ETTİ

Polis, olayla ilgili inceleme başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekiplerin olayla ilgili incelemeleri sürerken, önceki gün Bakırköy sahilinde şüpheli şahıslar üzerinde rutin Genel Bilgi Taraması (GBT) yapan polisleri gören Afgan uyruklu Mohammed D. (24), kendisini yakalamak için geldiklerini düşünerek 2 yıl önce işlediği cinayeti itiraf etti.

Tartıştığı arkadaşını öldürdü, 2 yıl sonra tutuklandı  #1

CİNAYETTEN SONRA ÜLKESİNE KAÇTI, 2 AY ÖNCE YİNE TÜRKİYE'YE GELDİ

Polis, Mohammed D.’yi gözaltına alarak emniyete götürdü. Mohammed D., emniyetteki sorgusunda, arkadaşı Ahmet Samir Azizi ile aynı evde yaşadıklarını, Azizi’nin bir süre sonra kendisini evde istemediğini ve bu sebeple tartıştıklarını, tartışmanın ardından kendisini bıçakladığını itiraf etti. Mohammed D.’nin, cinayeti işlemesinin hemen ardından Afganistan’a kaçtığı, 2 ay önce tekrar İstanbul’a gelerek, bir tekstil atölyesinde çalışmaya başladığı öğrenildi.

Tartıştığı arkadaşını öldürdü, 2 yıl sonra tutuklandı  #2

TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mohammed D., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.