Suriye'de yaralanan askerimiz şehit düştü

Suriye'de yaralanan askerimiz şehit düştü

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde arazide kayarak düşen ve ağır yaralanan Uzman Çavuş Emre Ceylan, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Suriye'den acı haber geldi...

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görevli Uzman Çavuş Emre Ceylan şehit düştü.

Şehadet haberini Milli Savunma Bakanlığı (MSB) duyurdu.

"ARAZİDE KAYARAK DÜŞEN SİLAH ARKADAŞIMIZ ŞEHİT OLMUŞTUR"

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde 09 Aralık 2021 tarihinde, yol emniyet görevi icra eden unsurda görevli 1 kahraman silah arkadaşımız, arazide kayarak düşmesi sonucu yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

Suriye de yaralanan askerimiz şehit düştü #1

KIRIKKALE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit Uzman Çavuş Emre Ceylan'ın acı haberi, askeri yetkililer tarafından Kırıkkale'de yaşayan ailesine de verildi. Şehidin annesi Zarife ve babası Murat Ceylan, büyük üzüntü yaşayıp gözyaşı döktü.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, yakınları da taziye için akın etti. 1,5 yıllık nişanlı olduğu öğrenilen Emre Ceylan, yarın öğle vakti Nur Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

HAVALİMANINDA TÖREN

Öte yandan şehit Ceylan için Hatay Havalimanı'nda tören düzenlendi.

CENAZESİ MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Basına kapalı yapılan törenin ardından şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi memleketi Kırıkkale'ye gönderildi. Törene, Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ile askeri erkanlar katıldı.

Suriye de yaralanan askerimiz şehit düştü #2

Suriye de yaralanan askerimiz şehit düştü #3

Suriye de yaralanan askerimiz şehit düştü #4

Suriye de yaralanan askerimiz şehit düştü #5

Suriye de yaralanan askerimiz şehit düştü #6