Sultangazi'de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi

Sultangazi'de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi

Yolun karşısına geçmeye çalışırken minibüsün çarptığı, arkasından gelen kamyonetin ise yaklaşık 20 metre sürüklediği kadın, hayatını kaybetti.

Sultangazi'de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi

İsmi henüz öğrenilemeyen kadın, yoğun trafik akışının olduğu sırada İstanbul Sultangazi-Arnavutköy bağlantı yolu eski Habibler Mahallesi mevkisinde, yolun karşısına geçmeye çalıştı.

Arnavutköy yönüne seyir halinde olan Hasan Bozan'ın kullandığı 34 TG 7732 plakalı minibüs, yolun ortasındaki kadına çarptı.

20 METRE SÜRÜKLENDİ

Aynı yöne seyir halinde olan Mehmet Gider'in kullandığı 34 RFG 98 plakalı kamyonet de minibüsün çarptığı kadına çarparak, yaklaşık 20 metre sürükledi. Orta refüje çıkarak durabilen kamyonetin sürücüsü ve çevredekiler, talihsiz kadının yardımına koştu.

Sultangazi'de minibüsün kadına çarpma anı ViDEO

DOKTOR KALP MASAJIYLA KURTARMAYA ÇALIŞTI

Olay esnasında bölgeden geçmekte olan bir doktor, kadına kalp masajı yaptı. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kazadan dolayı Sultangazi-Arnavutköy yolunda trafikte yoğunluk oluştu.

Sultangazi de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi #1

ÜZERİNİN ISLAK OLMASI ELE VERDİ

Minibüs sürücüsü 65 yaşındaki Hasan Bozan, kaza sonrası olay yerine oğlu olduğunu söylediği bir kişiyi çağırdı. Olay yerine gelen kişi, polise minibüsü kendisinin kullandığını söyledi. Bölgede havanın yağışlı olmasından dolayı polis, yaşlı adamın üzerinin ıslak, minibüsü kullandığını söyleyen kişinin ise üzerindeki kıyafetlerin kuru olmasından şüphelendi.

Sultangazi de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi #2

İTİRAF ETTİ

Yaşlı adama ve sonradan olay yerine gelen kişiye tepki gösteren polis memuru, "Yalan beyandan size işlem yapmak zorunda kalacağız. Ben aracı sizin kullandığınıza yemin edebilirim. Sen edebilir misin?" diye sorunca Hasan Bozan, minibüsü kendisinin kullandığını itiraf etti.

Sultangazi de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi #3

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYMADIĞI İÇİN DE İŞLEM YAPILDI

Kazaya karışan sürücüler ve polisi yanıltmak isteyen kişi, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Minibüs sürücüsü Hasan Bozan'a, aynı zamanda koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için de işlem yapılacağı öğrenildi.

Sultangazi de minibüs kadına çarptı, 20 metre sürükledi #4

Kazaya karışan minibüs ve kamyonetin, çekici yardımıyla olay yerinden kaldırılmasıyla trafik normale döndü.