Sultangazi'de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı

Sultangazi'de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı

Markette maske takmadığı için karı-koca oldukları öğrenilen iki kişi tarafından darbedilen 11 yaşındaki çocuk, kaçarak başka markete sığındı. Çocuğun yaşadığı korku, kameraya yansıdı.

Sultangazi'de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı

İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi'nde, pazartesi günü saat 19.00 sıralarında bir markete su almak için gelen M.E. (11), maske takmadığı için iddiaya göre, karı-koca oldukları öğrenilen iki müşterinin hakaretine maruz kaldı.

Markette darbedilen M.E., koşarak olay yerinden uzaklaştı. Yaklaşık 400 metre koşarak kendisini kovalayan saldırgandan kaçmaya çalışan çocuk, ara sokaktaki bir markete sığınarak yardım istedi.

Market sahibi Şaban Saydanoğlu, dışarı çıkarak küçük çocuğu kovalayan kişinin içeri girmesine izin vermedi. Çevredeki bazı vatandaşların da müdahalesiyle çocuğu kovalayan kişi uzaklaştı.

KAMERAYA YANSIDI

Öte yandan 11 yaşındaki çocuğun markete sığındığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde, koşarak markete giren çocuğun market sahibine, 'Beni dövüyorlar' dediği duyuldu. Dışarı çıkan market sahibinin içeri girmek isteyen kişiye izin vermediği, daha sonra bazı vatandaşlarında müdahalesiyle kişinin sokaktan ayrıldığı görüldü.

Sultangazi'de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı VİDEO

“ÇOCUĞA HAKARET EDİP TOKAT ATMIŞLAR”

Yaşananları anlatan market sahibi Şaban Saydanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Çocuk kendisini 'Ağabey beni dövüyorlar' diyerek direkt içeri girdi. Ben de dışarı çıktım. Arkadaş sinirli halde geliyordu. Kendisine ne olduğunu sordum. O da marketimize sığınan çocuğun kendisine ve eşine küfrettiğini söyledi. Bunun üzerine çocuk olduğunu, durumu çocuğun ailesine anlatmasını söyledim. Bizim burada da bağırıp, çağırmaya devam etti. Daha önceki markette çocuğa tokat atmış. Çocuk da korkudan bizim markete sığındı. Çocuk su almak için cadde üzerinde bulunan bir markete girmiş. Burada kendisine, karı-koca olan iki kişi 'Niye maskesiz içeri giriyorsun Sizin yüzünüzden korona bulaşıyor' demişler. Çocuk da su alıp çıkacağını söylemiş. Bunun üzerine çocuğa hakaret edip, tokat atmışlar.”

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #1

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #2

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #3

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #4

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #5

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #6

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #7

Sultangazi de maskesiz çocuğa tokat atıp kovaladı #8