Şişli'de tartıştığı esnafı 12'nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı

Şişli'de tartıştığı esnafı 12'nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı

Tartıştığı kişi tarafından 12'nci kattan aşağı atılan esnaf, tekerlekli sandalyeyle yaşamaya mahkum oldu. Hakimin serbest bırakma kararını eleştiren esnaf, "Ona özgürlük hediye edildi" dedi.

Şişli'de tartıştığı esnafı 12'nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı

İstanbul Şişli’deki bir ticaret merkezinde, 22 Şubat günü sanık Çağdaş Boyalı, tartıştığı esnaf İlyas Demirci’yi 12’nci kattan aşağı attı.

Demirci'nin 11'inci kata düştüğü olaya ilişkin ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 4 yıl 6 aya aya kadar hapis cezası istendi.

Şüpheli Boyalı, hakim karşısına çıktı.

DAVASI GÖRÜLDÜ

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Çağdaş Boyalı, müşteki İlyas Demirci ve sanık avukatı katıldı. Müşteki Demirci’nin avukatı ise duruşmaya SEGBİS aracılığıyla bağlandı.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #1

"O AN NE OLUP BİTTİĞİNİ ANLAYAMADIM, ADAM YERDEYDİ"

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Çağdaş Boyalı, “Olay günü babamın kredi kartı borcunu yatırmak için Perpa Ticaret Merkezi’ne gitmiştim. Sonra, üst kattaki lavaboya çıktım. Orada tanımadığım bir beyefendi gördüm. Bana ‘ne yapıyorsun’ diyerek sinkaflı sözler söyleyerek, bana doğru gelmeye başladı. Yolumu değiştirdim. Daha sonra beni yanına çağırarak, yine sinkaflı sözler söyledi. Göğsümden tutup itmeye başladı. Elinden kurtulmaya çalıştığım sırada sırtıma vurdu. Biraz gittikten sonra geri döndüm, ‘bana niye vurdun’ diye sordum, üstüme çullandı. Kulağıma vurdu. O an ne olup bittiğini anlamadım, adam yerdeydi. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Şişli'de esnafa saldırıp, 12. kattan aşağı attı VİDEO-ARŞİV

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #2

"VÜCUDUMDA 40 YERDE KIRIK VE 100'ÜN ÜSTÜNDE DİKİŞ VAR"

Sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen müşteki İlyas Demirci ise, “Perpa Ticaret Merkezi’nin 13’üncü katında iş yerim vardı. Bu şahsın yanında kendisi gibi vahşi birkaç kişi daha vardı. Onları görünce çekindim, alt kata tuvalete indim. Tuvaletten çıkınca karşımda gördüm. ‘Ne yapıyorsun burada’ diye sorup birkaç tokat attım. Bunun üzerine bana vurmaya başladı. 10 dakika boyunca beni yerde yumrukladı. Sonra da beni yere attı. Kulağım patlamıştı, kulağımı diktiler. İşitme kaybı oluştu. Sağ kulağım artık duymuyor. Bacağımdan kalçama kadar 16 platin takıldı. Vücudumda 40 yerde kırık ve 100’ün üstünde dikiş var. Sanık burada yalan söylemekte. Kendisini tanımıyorum. Tutuklanmasını talep ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #3

"GENÇ ARKADAŞA NİYE YAPTIĞINI SORDUĞUMDA 'KENDİSİ DÜŞTÜ' DEDİ"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Necati Furkan Acar, “İlyas Demirci, ‘bana ne soruyorsun’ dedi. Hırpalar gibi genç arkadaşın sırtına vurdu. Aralarında münakaşa oldu. Genç arkadaş bana baktı, müdahale etmedim. Oradan ayrıldılar. Çağdaş Boyalı sonradan tekrar geldi ve İlyas Demirci’yi tanıyıp tanımadığımızı sordu. Yandaki ofiste çalışan biri, Demirci’nin nereye gittiğini tarif etti. Biraz zaman geçtikten sonra peşinden gittim. O esnada beyefendiyi aşağı düşerken gördüm. Aralarında düşme öncesi yaşananları görmedim. Demirci, 12’nci kattan, 11’inci kata düştü. Genç arkadaşa niye yaptığını sorduğumda, ‘kendisi düştü’ dedi.” diye belirtti.

Şişli'de tartıştığı esnafı 12'nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı VİDEO


AĞIR CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ

Sanığın suçunun vasıf ve mahiyeti ile kaçma şüphesi gerekçesiyle tutuklanmasını talep eden duruşma savcısı, suçun ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, davanın görevsizlik kararı ile Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesini istedi.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #4

"BABAM KANSER, YALVARIRIM BENİ TUTUKLAMAYIN"

Tutuklama talebi üzerine gözyaşlarını tutamayan sanık Çağdaş Boyalı, “Babam kanser hastası. Yalvarırım size beni tutuklamayın. Ne olur yapmayın. Özür dilerim. Canıma kıyın daha iyi.” dedi.

Müşteki İlyas Demirci’nin eşi ise sanığa, "Biz 7,5 aydır öldük, öldük dirildik." diyerek tepki gösterdi.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #5

ADLİ KONTROL HÜKMÜNÜN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Dosya kapsamındaki delillerin toplanmış olması gerekçesiyle tutuklama talebini reddeden mahkeme, sanık hakkındaki yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol hükmünün devamına karar verdi.

Görevsizlik talebinin bir sonraki celse değerlendirilmesine hükmeden heyet, duruşmayı erteledi.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #6

"HAKİME HANIM BENİ YATAĞA MAHKUM ETTİ"

Olay sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Demirci, güvenlik görevlilerinin yardımıyla meydana çıkmasının ardından yaptığı açıklamada, “7,5 ay önce bu olay başıma geldi. Perpa Ticaret Merkezi'nde lavaboya giderken bir cani tarafından takip edildim ve 12. kattan aşağı atıldım. 7,5 aydır maalesef yatıyorum, ayağa bile kalkamadım. Bugün de mahkememiz vardı, adaletin ailece tecelli edeceğini umduk. Ama bu cani tutuklanmadı. Önümüzdeki ayın 21’ine attı duruşma. Savcı tutuklanmasını talep etti ama hakime hanım tutuklanmamasını talep etti. Takdir onların ama biz vatandaş olarak adaletin tez tecelli etmesini temenni ederdik, maalesef bugün olmadı. İnşallah önümüzdeki ayın 21’inde adalet tecelli edecektir. Hakime hanım beni yatağa mahkum etti, yatalak oldum. Ona da özgürlüğü hediye etti.” ifadelerini kullandı.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #7

“BU KİŞİ BEN ONA BAKMIŞIM DİYE BENİ AŞAĞIYA ATTIYSA CANİDİR"

Sözlerinin devamında Demirci, “Şu an hem devlet hastanesinde hem özel hastanede yoğun bir kemik tedavisi görüyorum. Uyuşukluk ve iç kanamanın tedavisini görüyorum. Yürüyemiyorum. 40'ın üzerine kırık var, 16'ya yakın bütün kalçamdan aşağı platin var. Yaşım 62 artık, iyileşmesi de zor biraz. Doktorum çok üzücü bir haber söyledi. 2 santimin üzerinde ayağımda kısalma var. Artık yürüme şansım hiç yok. Tek temennimiz adaletin tez tecelli etmesi. Çalışanım yok. Emekliliğime bir yıl kalmıştı. Bir yıldır çalışamıyorum. Ağır masrafı olan yoğun bir tedavi geçiriyorum. Arabamızı sattık, sağdan soldan borç toplayarak tedavi ediyorum kendimi. Tutuklanmasını talep ediyorum. Bu kişi, ben ona bakmışım diye beni aşağıya attıysa canidir. Böyle insanların ıslahı açısından tutuklanma talebim oldu. Bana yaptı, başkasına yapmasın.” şeklinde konuştu.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Çağdaş Boyalı’nın ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Şişli de tartıştığı esnafı 12 nci kattan atan şahıs serbest bırakıldı #8

"REZERVLERİM 120 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE YÜKSELDİ"

Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı. Rezervlerdeki artışa aldığımız önlemler ve yaptığımız swap anlaşmaları etkili oldu.Hizmet sektöründeki toparlanmanın görece yavaş olması istihdamdaki toparlanmayı da geciktiriyor. Merkez bankaları tüm politika araçlarını kullanarak normalleşmeyi sağlamak için çalışmaya devam edecektir."