Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı

Türkeli ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle bir apartmanın çatısının uçarak, üniversite öğrencilerinin kaldığı misafirhaneye çarpması ve o anki panik anları kameraya yansıdı.

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı

Sinop'un Türkeli ilçesinde öğle saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle çok sayıda apartmanın çatısı uçtu, bazı araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Türkeli Limanı’nda fırtına nedeniyle iki balıkçı teknesi alabora olurken, Gemiyanı Mahallesi’nde bulunan bir apartmandan kopan çatı, yan binadaki evin içerisine girdi. Evde kimsenin olmaması muhtemel bir faciayı önledi.

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı - Video

ÖĞRENCİLER TAHLİYE EDİLDİ

Şiddetli fırtına nedeniyle bir apartmanın çatısının uçarak, üniversite öğrencilerinin kaldığı misafirhaneye çarpmasından dolayı öğrencilerin can sağlığının korunması amacıyla kaymakamlık tarafından alınan kararla misafirhanede kalan 39 kız öğrenci, Gazi Mustafa Kemal Yatılı Bölge Okuluna tahliye edildi.

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #1

"NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK"

O anları yaşayan öğrencilerden Gamze Batur, "Biz kaldığımız misafirhanenin terasındaydık. Bir anda karşı binanın çatısından cisimler uçtu. Biz de çok korktuk. Ne yapacağımızı şaşırdık. Hepimiz aşağı indik" dedi.

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #2

"BİNANIN ÇATISI CAMIMIZA DOĞRU GELDİ"

Öğrenci Sevgi Özkan, "Kahvaltı yaparken rüzgar başladı, yapraklar uçuşmaya başladı önce. Daha sonra karşımızda bulunan binanın çatısı bizim camımıza doğru geldi ve sonra kızlarla birlikte bağırmaya başladık. Görevliler de bizi alt kata indirdi. Böyle bir şey beklemiyorduk. Her şey aniden gerçekleşti" diye konuştu.

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #3

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #4

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #5

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #6

Sinop’ta fırtınada kopan çatı, öğrencilerin kaldığı binaya çarptı #7