Sinop'ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti

Sinop'ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti

Sinop'un Türkeli ilçesindeki camide namazını kılarken kalp krizi geçiren yaşlı adam yaşamını yitirdi.

Sinop'ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti

Sinop'un Türkeli ilçesi Güzelyurt Mahallesi Fatih Camii’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda, Ramazan ayında teravih namazını camide cemaatle beraber kılan 69 yaşındaki Selahattin Özcan bir anda fenalaşarak yere yığıldı.

Namaz kılarken hayatını kaybetti

Camideki cemaat, fark ederek Özcan’ın yardımına koştu. Olayın sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine Özcan, olay yerine gelen ambulansla Türkeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İHA'nın haberine göre, kalp krizi geçiren 3 çocuk babası Özcan, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Sinop'ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti VİDEO

Sinop ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti #1

"Allah gani gani rahmet eylesin"

Fatih Camii imam hatibi Atilla Şentürk, “22 yıllık meslek hayatımda benzerine az rastlanır bir olayla karşılaştık. Kürsüden vaazımızı ederken bu gece cemaatimiz arasında merhum Selahattin abimiz de vardı. Selahattin abi cemaatimize eşlik etti, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu gece ki vaazımız ölüm hakkındaydı, ölüme hazırlık hakkındaydı. Yalan dünyanın oyununa, eğlencesine kanmamak üzere vaazımızı ederken merhum Selahattin abimizle birkaç kez göz göze geldik. İçimden şöyle geçirdim; ‘maşallah Selahattin abi ne kadar dikkatli vaaz dinliyor.’ Vaazımız bitti, namaza başladık. Namazımızın farzını kıldık, yatsı namazımızın son sünneti kılarken ikinci oturuşta cemaatte bir cemaatimiz, ‘bu abi kalp krizi geçiriyor’ diye seslendiğini duydum. Hemen geriye döndüm baktım ki Selahattin abi kalp krizi geçiriyor" dedi.

Sinop ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti #2

"Hepimiz etkilendik"

Cemaatin de çok etkilendiğini belirten Şentürk, “Hemen namazımızın selamını verdik müdahale etmeye çalıştık. Cemaatimiz çok etkilendi. Elimizden geldiğince onu hayata döndürmeye çalıştık. Kalp masajı yaptık. Bir ara nefes aldığını hissettik ve inşallah hayata dönecek. O anda sağlık ekipleri geldi şok uyguladılar. Hayata döndüğünü söylediler, buradan biz hastaneye yolcu ettiğimizde. ’Stabil durumu’ dediler. Ama aslında Selahattin abi camide ruhunu teslim etmişti. Biz bunu gördük ve etkilendik. Hepimiz etkilendik. Hala bu olayın şokunu yaşıyoruz ve güzelliğini yaşıyoruz. Bundan sonraki meslek hayatımda gururla anlatabileceğim ve güzel bir şekilde örnek verebileceğim olay meydana geldi" diye konuştu.

Sinop ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti #3

"En güzel vaazı o verdi, Rabbim hepimize böyle ölümler nasip etsin"

Görev süresi boyunca böyle bir olayla karşılaşmadığını belirten Şentürk, “Benim bildiğim Ramazan ayında camide ölüm vakası. Allah cümlemize böyle ölümler nasip eylesin. Selahattin abi öyle bir vaaz etti ki, o kadar vaazlar ettik, o kadar kürsülere çıktık ama o Selahattin abinin vaazı kadar etkili vaaz ne yaptık, ne de duyduk. Gözümüzün önünde secdede namaz esnasında, mübarek günlerde öyle bir vefat Allahü Teala nasip eyledi ki o anda dedim ki ‘Ya Rabbi, bu ne güzel bir şey’ hepimize Rabbim böyle ölümler nasip etsin" şeklinde konuştu.

Sinop ta bir kişi, camide namaz kıldığı sırada hayatını kaybetti #4

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu, Varank'tan bayağı çekiniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu, Varank'tan bayağı çekiniyor
251 YORUM
Gündem
Sahte doktorun babası: Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı
Sahte doktorun babası: Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı
552 YORUM
3. Sayfa
Sahte doktorun foyasını, aldattığı sevgilisi ortaya çıkardı
Sahte doktorun foyasını, aldattığı sevgilisi ortaya çıkardı
549 YORUM
Gündem
300$ yatırdı, iki ay sonra hesabında 24.000$ birikti!
ADVERTORIAL
Highfx
Portekiz, Ronaldo'nun pozisyonu için FIFA'ya başvuracak
Portekiz, Ronaldo'nun pozisyonu için FIFA'ya başvuracak
139 YORUM
Futbol