Şile'de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti

Şile'de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti

Dalgalı denize giren üç kardeşten biri kurtulurken, iki kardeşin bir süre sonra cansız bedenine ulaşıldı.

İstanbul'un Şile ilçesine bağlı Çayırbaşı Mahallesi'nde bulunan bir plaja giden Cüneyt (22), Hakan (18) ve Emir Şentürk (11) kardeşler, bir süre sonra akıntıya kapılarak denizden çıkabilmek için mücadele etmeye başladı.

Ağabey Cüneyt Şentürk küçük kardeşi Emir Şentürk'ü sudan çıkarırken, Emir Şentürk ise yardım istemek için yakındaki siteye koştu.

AĞABEY, DİĞER KARDEŞİ İÇİN TEKRAR DENİZE GİRDİ

O dakikalarda Cüneyt Şentürk, denizdeki diğer kardeşini kurtarmak için yeniden dalgalı denize girdi.

11 yaşındaki Emir Şentürk, siteye giderek bekçi ve vatandaşlardan yardım istedi. Jandarma ve sağlık ekiplerine haber veren vatandaşlar, hızla plaja koştu. Ancak ekipler ve vatandaşlar plaja geldiğinde Cüneyt ve Hakan Şentürk denizde görünmüyordu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, jandarma ve itfaiye arama kurtarma ekipleri denizde iki kardeşi bulmak için çalışma başlattı.

Şile de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti #1

İKİSİNİN DE CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Akşam saatlerinde 18 yaşındaki Hakan Şentürk'ün cansız bedenine ulaşıldı.

Sabah saatlerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı helikopter de arama çalışmalarına destek verdi. Helikopter yardımıyla 22 yaşındaki Cüneyt Şentürk'ün cansız bedeninin plajdan 180 metre açıkta, 3 metre derinlikte olduğu tespit edildi. Cansız bedeni denizden çıkarılan iki kardeş, Şile Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Şile de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti #2

"İMDAT DİYE BAĞIRDI"

11 yaşındaki Emir'in yardım istediği site sakinlerinden Musa Salman, "Gördüm, ben denizdeydim. Deniz korkunçtu. Hem dalgalıydı hem çok kirliydi. Sabah gitmiştim ben girememiştim. Kardeşleri akşam saat 06.00'da gördüm. Sitenin içinde gördüm. Şakalaşıyorlardı, çok keyifliydiler. Bana uzaktılar. Yoksa onları ikaz edecektim. Üç kardeş gittiler. Üçü denize girmiş. Bir şekilde küçük olanı kurtarmışlar. Küçük siteye geldi ve 'yardım edin imdat' diye bağırdı. Biz indik ve geldiğimizde jandarma, polis, ambulans gelmişti. Birinci ceset bulundu ama ağabeyi gece boyunca arandı ve bulunamadı." şeklinde konuştu.

Şile de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti #3

"DALGALARIN ARASINDA MÜCADELE OLMUŞ"

Şile'de yaşayan Şentürk Ailesi'nin komşusu Orhan Evren, "Dalgaların arasında biraz mücadele olmuş. En küçük kardeşleri yardım istiyor. Siteden yardım istendi. Kolluk kuvvetlerimiz geldi. Gece boyu aramalar yapıldı. Cüneyt kardeşimizin cansız bedeni yarım saat önce çıkarıldı." diye konuştu

Şile de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti #4

Şile de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti #5

Şile de denize giren iki kardeş hayatını kaybetti #6