Sarıyer’de kendisine selam veren arkadaşı tarafından bıçaklandı

Sarıyer’de kendisine selam veren arkadaşı tarafından bıçaklandı

Okuldaki kursuna gitmek için yola çıkan 17 yaşındaki genç, kendisine selam veren ortaokul yıllarındaki arkadaşı tarafından sokak ortasında sebepsiz yere bıçaklandı. Polis, saldırganı yakaladı.

Sarıyer’de kendisine selam veren arkadaşı tarafından bıçaklandı

17 yaşındaki Yunus Emre Güldane, sabah saatlerinde okuldaki kursuna gitmek üzere İstanbul’un Sarıyer ilçesi Reşitpaşa Mahallesi’ndeki evinden çıktı.

Genç yürümeye başladığı esnada ortaokulda aynı sınıfta okuduğu arkadaşı Hüseyin A., kendisine yaklaşarak “Ne haber, nasılsın?” dedi.

Bunun üzerine Güldane de Hüseyin A.’ya “Eyvallah reis sen nasılsın” diye karşılık verdi.

ÖNCE SELAM VERDİ SONRA BIÇAKLAYIP KOVALADI

O esnada Hüseyin A., hiçbir sebep yokken elindeki bıçakla Güldane’yi bacağından bıçakladı.

Bıçaklanan genç, can havliyle kaçmaya başlayınca, saldırgan arkasından “kaçma kaçma” diye bağırarak onu kovaladı.

Kovalamacanın sonrasında Güldane kendini eve atarken, Hüseyin A. ise kaçarak kayıplara karıştı. Gencin bıçaklandığı ve şahsın bıçakla kovaladığı o dehşet anları güvenlik kameralarına yansıdı.

İstanbul’un göbeğinde bıçaklı dehşet kamerada İZLE

OĞLUNA KANLAR İÇERİSİNDE GÖRÜNCE ŞOKE OLDU

Olayın ardından yaralı genç, babasını arayarak evin kapısını açması söyledi.

Kapıyı açan baba Recep (53) ve anne Zümrüt Güldane kanlar içerisinde kalan oğlunu görünce şoke oldu.

Hemen çocuğunu İstinye Devlet Hastanesi’ne götüren baba Güldane, tedavi edilmesinin ardından emniyete giderek şikayette bulundu.

Sarıyer’de kendisine selam veren arkadaşı tarafından bıçaklandı #1

“YOLDA DENK GELİNCE MERHABALAŞIYORDUK”

Olayı anlatan Yunus Emre Güldane, "Bıçağı 2 defa sapladı. 1 tanesi kulaklığıma diğeri de bacağıma geldi. Ben de can havliyle bayağı bir koştum. Sonra da hastaneye gittik ve sonrasında şikayetçi olduk. O beni kovaladı, kendisini de tanıyorum. Ortaokulda aynı okulda okumuştuk. Yolda denk gelince merhabalaşıyorduk." dedi.

"ALLAH'TAN KALBİNE GELMEMİŞ ÖLEBİLİRDİ, BENİM YÜREĞİMİ YAKTILAR"

Anne Zümrüt Güldane ise "Çocuk can havliyle arka tarafa saklanmış. Oradaki giderden kanları akmış, kendisi de oraya yığılmış. Sonra babasına telefon etti, kapıyı açınca çocuğun kanlar içerisinde olduğunu gördük. Hemen alıp hastaneye götürdük, tedavisini oldu. Sonra da emniyete götürüp şikayetçi olduk. Ailesiyle konuştuk, çocuk madde kullanıyormuş. Sabah saatlerinde de babasıyla tartışıp, taksiyle Reşitpaşa tarafına geçmiş. Allah'tan kalbine gelmemiş, ölebilirdi. Benim yüreğimi yaktılar, böyle insanları toplumdan temizlesinler. Başkalarının canı da yanmasın." diye konuştu.

Sarıyer’de kendisine selam veren arkadaşı tarafından bıçaklandı #2

SARIYER POLİSİ KISKIVRAK YAKALADI

Şikayetin ardından harekete geçen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, saldırgan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucunda saldırganın ailesine ulaşan polis, Hüseyin A.’yı yakalayarak gözaltına aldı.

Çocuk Büro Amirliği’nde ifadesi alınan Hüseyin A., işlemleri tamamlanması için Emirgan Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.