Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai'nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak

Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai'nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak

Komşusunu darbetmesiyle gündeme gelen şarkıcı Halil Sezai'ye hakaret eden Şanlıurfalı fırıncı, hapisle yargılanmasına karşın yine olsa yine aynı şeyleri söyleyeceğini belirtti.

Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai'nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak

Şanlıurfa'da fırıncılık yapan Fatih Mermerdaş, Halil Sezai'ye tepki gösterdi.

Fırıncı geçen yıl İstanbul Tuzla'da komşusu Hüseyin Meriç’i darbeden ve 43 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Halil Sezai’ye tepki göstermek amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

FIRINCIYA DAVA AÇTI

Halil Sezai, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Fatih Mermerdaş’tan şikayetçi oldu. Arabuluculuk kapsamında olan dosya üzerinde taraflar uzlaşamadı.

Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak #1

HAKARET EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

Dosyayı inceleyen Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Fatih Mermerdaş hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Halil Sezai’nin müşteki Mermerdaş’tan kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu belirtilen iddianamede, "Şüphelinin Facebook isimli sosyal medya hesabından şikayetçiyi kastederek hakaret ettiği ve bu suretle üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmaktadır" ifadeleri kullanıldı. Hazırlanan iddianame Bakırköy 20'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai'nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak VİDEO

Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak #2

"YİNE OLSA YİNE YAPARIM"

Söylediklerinin arkasında olduğun ifade eden Fatih Mermerdaş, "Bu şahıs, babası yaşında, kendisini savunamayacak durumdaki yaşlı adamı dövmüştür. Ben vicdanen rahatsız oldum. Bu yaptığım paylaşımın hakaret olduğunu düşünmüyorum. Yine olsa yine yaparım. O an aklıma 'Zulmün karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır' sözü geldi. Ben de dayanamadım. Görüntü bana dokundu. Bir yorum yapmak zorunda kaldım. Bu kelimeden dolayı o kişiyle mahkemelik oldum. Ben uzlaşma teklifini kabul ettim. Ancak karşı taraf uzlaşmayı kabul etmedi. Mahkemelik olduk. Karşı taraf davayı sürdürmekte kararlı." dedi.

Şanlıurfalı fırıncı, Halil Sezai nin açtığı hakaret davasıyla yargılanacak #3