Sakarya'da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı

Sakarya'da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı

Termal tesiste ölü bulunan anne-kız, boşanmak üzere olduğu adam tarafından, aralarında mal kavgası çıkması nedeniyle öldürülmüş.

Sakarya'nın Taraklı ilçesindeki termal tesiste, 11 Temmuz Cumartesi günü anne kız cinayeti işlendi.

Termal tesiste, temizlik için odaya giren görevliler, anne Melahat Önlütürk ile kızı Gülsüm Zeynep Önlütürk K.’yı kanlar içerisinde yerde yatarken buldu.

SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜLER

Silahla vurularak öldürüldüğü belirlenen anne ile kızın cenazeleri, savcı incelemesi sonrasında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde bulunan Adli Tıp Merkezine kaldırıldı.

Otopsi işlemleri sonrasında anne ve kızı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde kılınan cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlanmıştı.

ZANLI OLAYDAN 4 GÜN SONRA BULUNDU

Eşinden boşanmak üzere olduğu öğrenilen İ.K. isimli şüpheli, cezaevinden çıktıktan sonra eşi Zeynep Önlütürk K. ile görüşmek istedi. Eşinin ve eşinin annesi Melahat Önlütürk’ün Taraklı ilçesinde termal tesiste olduğunu öğrenen İ.K., tesise gitti. Eşinin bulunduğu odaya silahla giden İ.K., eşi Gülsüm Zeynep ve kayınvalidesi Melahat Önlütürk’ü öldürerek hızla tesisten kaçmıştı.

KOCAELİ'DE YAKALANDI

Eşi ve kayınvalidesini öldürerek kayıplara karışan İ.K.’yı yakalamak için Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan çalışma sonucunda, şüpheli olayın 4’üncü gününde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Kocaeli’de yakalanmıştı. Sakarya’ya getirilen şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından ise Geyve Adliyesi’ne sevk edildi.

MAL VARLIĞI İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Daha öncesinde 20’ye yakında suç kaydı olduğu öğrenilen şüpheli İ.K.’nın ilk sorgusunda cinayeti mal varlığı sebebiyle işlediği öğrenildi. Bir süre önce cezaevinden çıkan ve Gülsüm Zeynep Önlütürk K. ile yaklaşık 5 ay önce evlenen İ.K.’nın eşi ile aralarında sık sık tartışma yaşandığı da ortaya çıktı.

VEKALETNAME İDDİASI

İddiaya göre ise, Zeynep Önlütürk’ün cezaevinde bulunan eşinin işlerine yardımcı olabilmek amacıyla vekaletname çıkarttığı ve daha sonrasında ise İ.K.’nin bazı mal varlıklarını üzerine aldığı öne sürülmüştü. Şüpheli İ.K. ise emniyetteki ifadesinde cinayeti işleme sebebinin mal varlığı olduğunu söyledi. Geyve Adliyesi’ne sevk edilen şüphelinin işlemleri sürüyor.

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #1

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #2

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #3

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #4

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #5

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #6

Sakarya da işlenen cinayetin sebebi mal varlığı çıktı #7