Pınar Gültekin'in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu

Pınar Gültekin'in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu

Muğla'da 5 gündür kayıp olan genç kızın, kendisi ile barışmak isteyen eski sevgilisi tarafından boğularak öldürülüp ormanlık alana gömüldüğü ortaya çıktı.

Pınar Gültekin'in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi'ndeki evinden çıktı.

Ailesi İstanbul'da yaşayan Pınar'a, ablası Sibel Gültekin telefonla ulaşamayınca paniğe kapıldı.

JANDARMA HAREKETE GEÇTİ

Sibel Gültekin ile annesi Şefika Gültekin, Muğla’ya gelerek Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu. Harekete geçen jandarma ve polis ekipleri, Pınar'ı bulmak için arama çalışması başlattı.

Pınar Gültekin'in, en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM'de görüldüğü saptandı. Bunun üzerine buralardaki tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı.

Kayıp Pınar’ın cansız bedeninin bulunduğu ormanlık alan

CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kurdukları özel ekiple çalışmalarını sürdürürken, Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi.

Bölgeye giden ekiplerin yaptığı incelemede, cesedin 5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin'e ait olduğu tespit edildi. Gültekin'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #1

SON GÖRÜŞTÜĞÜ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin'in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığı tespit edildi.

Gültekin'in en son görüldüğü kişiyi gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü.

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #2

ESKİ SEVGİLİSİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelinin, eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı olduğu öğrenildi.

Şüphelinin, bir süre önce kendisini terk eden Pınar ile yeniden birlikte olmak istediği, ancak genç kızın reddetmesi üzerine cinayeti işlediği belirlendi.

Öte yandan, katil zanlısının evli ve bir çocuğu olduğu belirtildi.

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #3

BAĞ EVİNDE ÖNCE DÖVDÜ, SONRA BOĞDU

Yapılan araştırmalarla cinayetin detayları da ortaya çıkarken, zanlı olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar'ı kendisine ait bağ evine götürdü.

Burada çıkan tartışmada döverek darbettiği Pınar, bayıldı. Avcı da genç kızı boğarak öldürdü.

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #4

CANSIZ BEDENİNİ VARİLLE GÖMDÜ

Zanlı jandarmadaki sorgusunda ise suçunu itiraf edip, Gültekin'in cesedini ormanlık alana götürüp, çöp varilinde yakarak üzerine beton döktüğünü söyledi.

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #5

"KISKANÇLIK KRİZİNE GİRDİM, ÇARESİZ KALDIM"

Zanlının verdiği ilk ifadesinde de, "Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım. Sonra varile soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum. Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Barışıp, birlikte olmayı düşünüyordum." dediği öğrenildi.

Öte yandan Muğla Adli Tıp Kurumu bahçesinde anne Şefika Gültekin, abla Sibel Gültekin ve arkadaşları genç kızın cenazesini almak için bekleyişini sürdürüyor.

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #6

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #7

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #8

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #9

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #10

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #11

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #12

Pınar Gültekin in cansız bedeni ormanlık alanda bulundu #13