Otobüs durağında eşini öldüren cani için karar verildi

Otobüs durağında eşini öldüren cani için karar verildi

Kayseri'de, kendisinden boşanmak isteyen eşini otobüs durağında bıçaklayarak öldüren zanlı, tutuklu yargılandığı davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Otobüs durağında eşini öldüren cani için karar verildi

30 yaşındaki Cevahir Çay, 10 yıllık eşi olan oto lastik tamircisi 35 yaşındaki Mustafa Çay hakkında, kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla koruma kararı alınması için mahkemeye başvurdu.

1 HAFTA UZAKLAŞTIRMASI VARDI

Mahkemenin 1 hafta evden uzaklaştırma cezası verdiği Mustafa Çay, sabah Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Erkilet General Emir Mahallesi'ndeki evin önünde, eşinin dışarı çıkmasını bekledi.

Otobüs durağında eşini öldüren cani için karar verildi #1

KONUŞMA İSTEĞİNİ REDDEDİNCE BIÇAĞI ÇIKARDI

Cevahir Çay da 2 çocuğunu okula gönderdikten sonra alışveriş yapmak üzere çarşıya gitmek için evden çıktı. Bu sırada Mustafa Çay, otobüs durağında bekleyen eşinin yanına giderek, konuşmak istedi. Mustafa Çay, eşinin konuşma talebini reddetmesi üzerine, belinden çıkardığı bıçağı talihsiz kadına sapladı.

KİMSENİN YANAŞMASINA İZİN VERMEDİ

Çevredekiler polis ve sağlık ekiplerine haber verirken, yaralı kadına yardım etmek istedi; ancak Mustafa Çay, elindeki bıçakla eşinin başında bekleyip, kimseyi yaklaştırmadı. Kısa süre sonra gelen polisler, Mustafa Çay'ı elindeki bıçağı alarak etkisiz hale getirdi. Cevahir Çay ise sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolda hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Mustafa Çay, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Otobüs durağında eşini öldüren cani için karar verildi #2

"ÖLMESİ İÇİN BAŞINDA BEKLEMEDİM"

Mustafa Çay hakkında, Kayseri 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'eşi canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan dava açıldı. Karar duruşmasında, tutuklu sanık Mustafa Çay ile öldürülen Cevahir Çay'ın annesi ve babası hazır bulundu. Son sözü sorulan Çay, "Olayı tasarlamadım. Ölmesi için başında beklemedim." dedi. Cevahir Çay'ın babası R.A. ise Mustafa Çay'dan şikayetçi olduğunu belirterek, "Olayı tasarladı. Ölmesi için başında bekledi. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum." diye konuştu.

İNDİRİM UYGULANMADI

Mahkeme heyeti, sanık Mustafa Çay'ı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın cezasında 'iyi hal' ve 'tahrik' indirimi uygulamadı. Karar sonrası Cevahir Çay'ın annesi S.A., baygınlık geçirdi.