Ortaköy'de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti

Ortaköy'de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti

Çaldıkları 800 liralık eşyanın fark edilmesi üzerine ortalığı birbirine katan iki kadın hırsızdan biri, eline aldığı jiletle kendisini doğramaya kalkıştı.

Ortaköy'de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü saat 20.20 sıralarında İstanbul Beşiktaş Ortaköy’de iki kadın sokak üzerindeki bir mağazaya giderek eşya bakıyormuş gibi yapmaya başladı.

Kadın hırsızlar bir süre sonra yanlarında getirdikleri poşete 800 lira değerindeki 3 adet eşofman takımı ve bel cüzdanını koyarak çaldı.

Kadın hırsızlar ardından dışarıya çıkarak uzaklaşmak istedi ancak durumu fark eden mağaza yetkilisi polis ekiplerine haber verdi.

BEKÇİLER, İKİ KADINI DURDURDU

İhbar üzerine olay yerine Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı çarşı ve mahalle bekçileri sevk edildi. İhbardan çok kısa bir süre sonra olay yerine gelen bekçiler, durumundan şüphelendikleri iki kadını durdurdu.

Ortaköy'de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti VİDEO


Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #1

"ÜRÜNLERİ AL BİZİ BIRAKSINLAR"

Yakalanacaklarını anlayan hırsızlar, “Ürünleri al bizi bıraksınlar” diyerek yüksek sesle bağırmaya başladı. Bunun üzerine Beşiktaş bekçisi, zanlıları temas etmeden muhafaza altına aldıktan sonra mağaza yetkilisini beklemeye başladı.

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #2

ORTALIĞI BİRBİRİNE KATIP KENDİNİ JİLETLE DOĞRADI

Bir süre sonra gelen mağaza yetkilisine aynı şekilde bağıran hırsızlardan biri çantasından çıkarttığı jiletle kolunu kesmeye başladı. İşyeri yetkilisinin şikayetçi olacağını belirtmesi üzerine bekçiler, kendisine zarar veren hırsızı kelepçelemek istedi.

O esnada kadın hırsız yerden eline geçirdiği cam şişeyi kırarak bekçi S.D.’nin sol el bileğini keserek yaraladı. Hırsızlık anları ve sonrasında yaşananlar ise güvenlik ve cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #3

BİR BAŞKA HIRSIZLIK OLAYI DAHA YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Kelepçelenerek gözaltına alınan Ç.D. ve S.B., sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından emniyete götürüldü. Emniyette yapılan incelemede zanlıların “hırsızlık” suçundan arandıkları ve yine Beşiktaş’ta bir AVM’de mağaza içerisinde kıyafet deneyen M.A.‘nın cep telefonunu çarparak çaldıkları ortaya çıktı.

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #4

İKİ ARKADAŞ TUTUKLANDI

Emniyette işlemleri tamamlanan Ç.D. ve S.B.. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çalınan eşyalar ise mağaza yetkilisine teslim edildi.

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #5

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #6

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #7

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #8

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #9

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #10

Ortaköy de yakalanan hırsızlardan biri kendisini kesti #11