Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı

Çankaya'da bir eğlence mekanında istek şarkıyı bilmediği gerekçesiyle reddettiği için müzisyen Onur Şener'in ölümüne neden olan 5 kişiden 3'ü hakkında tutuklama kararı verildi.

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanında istek şarkıyı bilmediği gerekçesiyle öldürülen Onur Şener cinayetinde, soruşturma ve adli süreç devam ediyor.

Polis tutanağına yansıyan ifadelere göre, 2 Ekim'de Çayyolu semti Mutlukent Mahallesi'ndeki eğlence mekanına gelen grup, sahnede olan müzisyen Onur Şener'den şarkı istedi.

Şener'in grubun isteğini reddetmesi üzerine gruptan 3 kişi, müzisyenle tartışmaya başladı.

Cam parçalarıyla öldürdüler

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine, Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 5 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirildi.

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı ViDEO

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı #1

5 kişiden 3'ü tutuklandı

Ankara Adliyesi'ne getirilen şüpheliler A.G, S.S, İ.K, J.E. ve G.G, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Şüpheliler, sorgularının ardından "kasten öldürme" suçundan tutuklanmaları talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Onur Şener'in ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

O Ses Türkiye jurisi bu sese hayran kaldı - Onur Şener VİDEO

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı #2

Cenaze töreni düzenlendi

Diğer yandan 2 çocuk babası talihsiz adam için Ankara'da Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki İsmet Oğultürk Camisi'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi.

Törene Şener'in yakınları, müzisyen arkadaşları, siyasiler ve sevenleri katıldı.

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı #3

Gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri de ortaya çıktı.

"Ben bira bardağını fırlattım"

İfadesi alınan şüpheli İlker K., maktule bira bardağı fırlattığını ancak sonrasını hatırlamadığını belirterek, "Maktul üzerime gelirken 'bize doğru gelme' diye seslendim. Ben bira bardağını fırlattım ancak denk gelip gelmediğini hatırlamıyorum.

Benim elimde bira bardağının sapı kaldı. Birlikte yere yuvarlanınca bir kere yumruk salladım ancak denk geldi mi bilmiyorum. Bir kadın bana saldırıyordu. Ona vurmak istemediğim için tutmaya çalıştım.

Benim arkam dönük olduğu için arkadaşlarımın ne yaşadığını bilmiyorum. Suçsuzum. Serbest bırakılmamı istiyorum." ifadelerini kullandı.

"Ben Onur'a vurmadım, ayırmaya çalıştım"

Şüpheli Semih S., yaşanan arbedeyi ayırmaya çalıştığını ifade ederek, "Ben İlker ile maktul Onur'u ayırmaya çalıştım. Ben Onur'a vurmadım, ayırmaya çalıştım. Elimin kesildiğini çok sonradan anladım. Onur beni itince yolun ortasına doğru düştüm. İlker elindeki bira bardağı ile sert bir şekilde Onur'un kafasına vurdu. Suçsuzum. Serbest bırakılmamı istiyorum." dedi.

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı #4

"Bize saldırdı"

Şüpheli Ali G ise. savunmasında şu ifadeleri kullandı:

"Solist Onur gelirken arbede oldu, bize saldırmaya geliyordu. Hatta bize saldırdı. O sırada itiş kakış oldu. Ben kaldırımdan düştüm. Ondan sonra da yerden kalkamadım. İlker elindeki bira bardağını Onur'un kafasına vurdu. Suçsuzum. Serbest bırakılmamı istiyorum."

"Benim kimseye bir temasım olmadı"

Yaşanan olayda orada bulunan şüpheli J.E. ise hiç kimseyle bir teması olmadığını, yaşanan arbedede uzakta durduğunu belirtti. Şüpheli G.G. de suçsuz olduğunu ve serbest bırakılmasını isteyerek, "Benim kimseye bir temasım olmadı. Uzakta durdum. Üzerinde kan lekesi olmayan tek kişiyim. Tam mekandan çıkacakken tanımadığımız bir kişi 'olayı anlatır mısınız' diye arkadaşlara soru sordu. İlker tek başına konuşmaya başladı. Tekrar yanımıza geldiğinde 'siz haklısınız' dediler.

O sırada mekandaki herkes dışarıya çıktı. Onur Bey sinirli şekilde bize doğru gelmeye başladı. Gözde'nin omuzlarından tutarak itti ve 'sen buradan git varoş' tarzında bir şey söyledi. Onur Bey, İlker'i darbetmeye başladı. Sonrasında arbede başladı.

Aramızda 5-6 metre kadar vardı. Ben İlker'in bira bardağı ile vurduğunu görmedim. İlker kendisi söyledi. Suçsuzum. Serbest bırakılmamı istiyorum. Üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum." dedi.

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı #5

Onur Şener cinayetinde 3 kişi tutuklandı #6

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu, Varank'tan bayağı çekiniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu, Varank'tan bayağı çekiniyor
246 YORUM
Gündem
Para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!
ADVERTORIAL
CoinPro
Sahte doktorun babası: Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı
Sahte doktorun babası: Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı
490 YORUM
3. Sayfa
Portekiz, Ronaldo'nun pozisyonu için FIFA'ya başvuracak
Portekiz, Ronaldo'nun pozisyonu için FIFA'ya başvuracak
136 YORUM
Futbol
Fazıl Say ile Ece Dağıstan boşandı
Fazıl Say ile Ece Dağıstan boşandı
229 YORUM
Magazin