Niğde'de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti

Niğde'de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti

Niğde’de tur rehberliği yapan 3 dil bilen 50 yaşındaki Adem Odabaşı pandemiden dolayı turlar iptal olunca pazarda peynir satmaya başladı.

Niğde'de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti

2019 yılında başlayan pandemiden dolayı turların iptal olduğunu belirten Tur Rehberi Adem Odabaşı o günden beri pazarlarda kendi yaptığı peynirleri sattığını söyledi.

1995 yılından bu yana tur rehberliği yapan ve 3 dil bilen Odabaşı, koronavirüs nedeniyle yöneldiği peynir satışında başarılı olduğunu ifade etti.

"FRANSIZCA, İSPANYOLCA VE İNGİLİZCE REHBERLİK YAPIYORUM"

Odabaşı, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Benim gençliğim Fransa’da geçti 20 yaşına kadar. 1995 yılından bu yana 3 dilden Fransızca, İspanyolca ve İngilizce’den rehberlik yapıyordum. 2019 yılında koronavirüs olayı çıktı. Bize kadar da ulaştı ondan sonrada dünya çapında turlar iptal. Uçaklar iptal. Bu nedenle rehberlik mesleği imkansız bir duruma geldi. Bizde en doğal şekilde kendi ürettiğimiz peynirleri piyasaya sürüyoruz. Pazara çıktığımda başarılı bir şekilde işimizi yürütüyoruz.

"2023'E KADAR PEYNİR SATMAYA HAZIR HİSSEDİYORUM"

2019 yılının Mart ayından sonra kapanma maske olayı başladı. Bu nedenle turizm turları tek tek iptal oldu. Biz de bir şekilde ekmek parasını bir yerde çıkarmak zorundayız. Aşılanmış personelle turizm yürütülür mü zannedersem bu yönde ilerleme çalışılıyor. Ne kadar başarılı olur onu tahmin etmek zor. Ama ben her şeye hazırlıklıyım 2023’e kadar bu şekilde peynir satmaya kendimi hazır hissediyorum.”

Niğde de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti #1

Niğde de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti #2

Niğde de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti #3

Niğde de pandemiden dolayı turlar iptal olunca tezgah başına geçti #4